Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lényeges különbségek vannak...

Lényeges különbségek vannak egy régebbi és egy újabb generációs processzorok között?

Figyelt kérdés

pl Intel Core i7-4770 és egy ryzen 5 2600 között?


erőforrás igényes szoftvereket használok és jelenleg egy i3as processzor van a gépemben ami mondhatni már nem jár a kedvemben.


Mivel 1150es foglalaú az alaplapom így az i7 4770en gondolkodtam, viszont láttam benchmarkon hogy a ryzen 2600 jóval olcsóbb és az értékei is jobban voltak.


az i 7et amúgy is használtan venném szóval elég olcsón letudnám a fejlesztést. 30-35e ftal.


de ha valóban lényeges különbségek vannak akkor belemegyek egy fejlesztésbe és akkor elszórom a fizetésemet.


azoktól kérdezném akik értenek is hozzá, hogy érdemes e egy teljesen új konfigot összedobni új generációs hardverekkel vagy nem lesz gond az i7el sem?


Hálás lennék ha valaki tudna segiteni nekem:)


2018. nov. 25. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdés mennyit szánsz rá és mit vársz tőle.

i3-hoz képest az i7 előrelépés mindenképp, de sok program van, ami a videokártyát is terheli és ha az nem olyan erős akkor nem lesz nagy előrelépés, illetve a memória órajele és márete (GB) is számít.


2600-ra amúgy se éri meg váltani, akkor már 2700 vagy 1700/1800, de az új lap + ram 100e a proci árán túl. Ha neked fontos, hogy 10 perc helyett 1 perc alatt töltsön be, vagy 20 órát renderelsz és ezzel lenyomod 10-15 órára, akkor megérheti, de ezt csak te tudod eldönteni (nehéz is lenne megmondani konkrét konfig nélkül, miközben az "erőforrás igényesebb szoftverek" sincsenek tisztázva).

2018. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen "erőforrás igényes szoftvereket" használsz?

Az amd-s jobban megéri,mivel több magos(újabb) csak azt nem tudom, hogy milyen programot használsz és ki tudja-e használni a sok magot :D

Az amd kevesebb áramot fogyaszt+kevesebb hőt termel.

Mindeképp az amd-t vedd meg.

2018. nov. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

sql manager studio 2017, wmvare több szerver és egy kliens fut, visualstudio .net fejlesztés miatt. néha néha meg hobbiból sony vegast használok bár ezzel nem igazán volt gond.


A bajom az hogy wmvare alatt sokszor lassú a szerverek közötti váltás és ha már keresőbe kell beirnom valamit akkor nagyon belassul.


jelenlegi konfig 1x16gb ram, i3-4130 és R7 260X

2018. nov. 25. 12:58
 4/4 anonim ***** válasza:
i7 is nagy előrelépés itt, ha nem sajnálod a pénzt, akkor viszont amd ryzen mindenképp jobb (kérdés van a zsebedben ehhez 160-200e Ft, mert új lap + új ram is kell, a régit használtan időbe telik eladni).
2018. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!