Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vásárolt bányász videókártya?

Vásárolt bányász videókártya?

Figyelt kérdés
Nem rég raktam magamnak össze egy gépet (ÚJONNAN RENDELT alkatrészenként netes oldalról). A videókártyám sikeresen tönkre is ment 2 hét után (Nyilván garancia stb. ami már több mint 1 hónapja húzódik a végtelenségbe). Olvastam egy cikket, hogy nagyon sok bányász kártya került forgalomba (boltokba is). Lehet valóságalapja? Lehet egy ilyenbe futottam bele?

2018. nov. 28. 09:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Észre fogom venni ha ugyanazt küldik vissza... Belekarcoltam egy nagy X et jelölve hogy hibás... (Nem csak viccelek) :D

Remélem, hogy nem cseszekednek ilyenekkel.

2018. nov. 28. 12:27
 12/17 anonim ***** válasza:

PCX mindig cigány volt a garanciával, mit vársz olyan cégtől amelyik Szlovákiába van bejegyezve, hogy a kisebb ÁFA-val hozza be Eu-ba a terméketeket majd adja el itthon.


Gyári hibás a termék, előfordul. Sok esetben viszont nem a bolt javít, hanem a gyártó, ezért ha te elpostázod nekik, ők szimplán tovább küldik a gyártónak, aki javítja és visszaküldi, de van hogy cseredarabot egyszerűbb felhajtani.

Tipikus példa rá az Asus centurion fejhallgatóm, 1 év alatt megtört a fejhallgató tövénél a kábel, 7 hétig volt garanciában és végül egy bontatlan, új fejest küldtek vissza nekem, mert egyszerűbb volt, mint új kábelt rakni bele meg azt a műanyag zárórészt a végére ráégetni.

2018. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Szuper. Akkor lehet jobban járok ha beszerzek magamnak egy tartlalék kártyát.
2018. nov. 28. 13:53
 14/17 anonim ***** válasza:

Mutassatok egy boltot, amelyik nem volt soha "cigány a garanciával". Legfeljebb nem veletek volt az.


Mond meg nekik, hogy még egy hetet vársz - mert jó fej vagy - aztán elmész a Járási Hivatalba panaszt tenni.

Így mond, mert ha Fogyasztóvédelemmel riogatsz - az már egy ideje nincs.


A hivatal Békéltető Testület elé küld majd, ahol kötelesek megjelenni, de ha minden jól megy lenyelik a békát és lépnek az ügyedben.


Kiábrándító ez az ország, ahol minden jogodért külön-külön meg kell harcolnod és nem kapsz meg semmit, csak azért mert jár.

2018. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én compker-től vásárolok már évek óta, eddig 4 garanciáztatásból 4 simán lement mindenféle gond nélkül, de iponnal sincs gond ilyen téren (bluechip se vészes, de ott elég magasak az árak a többihez képest).
2018. nov. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egy haverom hardverboltban dolgozott. Rendszeresen cserélgette a hardvereket. Használta, utána amikor megrendelték akkor leporolta és visszacsomagolta. A CPU-kat is kiválogatta magának aszerint, hogy melyik bírja jobban a tuningot. Lebukott. Kirúgták.

Egy rokonom vett egy új monitort. Poros volt a monitor. Visszavitte és magyarázták, hogy az új és biztosan a kibontás után lett poros.

Nekem is meggyűlt már a bajom az új termékek garanciáztatásával. Halogatás, időhúzás fél évig mert nem volt cseretermék, pénzt nem voltak hajlandóak visszaadni (de törvény kötelezné őket erre), végül levásároltam.

A tapasztalataim alapján semmit nem zárnék ki. Rengeteg bányász vga van az apróhirdetésekben és ha valaki meglátta a lehetőséget arra, hogy felvásároljon néhányat olcsón és eladja újként, akkor ezen az üzleten nagyot nyerhet.

De lehetett egyszerűen csak gyártási hibás is, ahogy sokan feltételezik.

2018. dec. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 rena76 válasza:
A PCX nagyon sántít, de ha jogos, cserélik. Egy asrock alaplapot 3x cseréltettem cpuval együtt és utána jó lett. A következő cserénél már választhattam volna másikat és akkor jöttek a Ryzenek...
2020. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!