Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD és HDD között van különbség?

B~Way kérdése:

HDD és HDD között van különbség?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy a laptopomban szeretnék cserélni merevlemezt de az megeshet hogy a jelenlegi belső winchester és a foglalata más lenne mint az amit vásárolnék újonnan?

Ígyis úgyis szervízbe vinném hogy szereljék be de azért rá kérdezek mielőtt bármit tennék :)


Köszönöm a válaszokat!



2018. dec. 15. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Evek ota minden laptop-hdd SATA-s, ilyen gondod garantaltan nem lesz.
2018. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozásban nincs (ha csak nem 10+ éves géped van), típusban és gyártmányban (gyártó) viszont igen.
2018. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2,5 colos kell, arra figyelj. A SATA meg szabványos, csatlakozással nem lesz gond. Sebességben vannak a 5400, 7200 fordulaton működő lemezek, utóbbi természetesen gyorsabb működésre képes.
2018. dec. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Ilyen SSD árak mellett hülyeség hagyományos merevlemezt venni laptophoz. Az SSD minimum 10-szer gyorsabb, nincsenek benne mozgó alkatrészek és kevesebbet is fogyaszt, ami megnövelheti az akku időt.


Amúgy a legtöbb laptopba 2,5" -os SATA merevlemez / SSD kell. Ha csak nem valami őskövület géped van, ott előfordulhat az IDE csatlakozás is.

Kisméretű netbook -okban ritkán előfordulhat 1,8" -os merevlemez is.

2018. dec. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

egy 3 éves LenovoY50-70 laptopról van szó.

SSD-ben is gondolkoztam de az is 2,5-ös?

2018. dec. 19. 20:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tessék:

https://www.youtube.com/watch?v=EogL9i2GEzA


De szerintem jobban jársz, ha olyan csinálja, aki ért is hozzá. Beviszed egy normális szervízbe és az SSD ára plusz 2-3000 forintért belerakják. Olyan 15-17k körül max. megleszel.

2018. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm szépen a segítséget!

SSD ben miket ajánlotok? Sajnos nem vagyok annyira otthon benne. Nem tudom melyik "tartós" es megbízható

2018. dec. 22. 20:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ilyen árkategóriában az Adata termékeit szoktam ajánlani. 240GB-os van ilyen árban.
2018. dec. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!