Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alaplap a jobb kissebb...

Melyik alaplap a jobb kissebb OC ra is?

Figyelt kérdés

MSI B450M GAMING PLUS

GIGABYTE B450 AORUS M


ezek vannak egy árban ryzen 5 2600X hez kellene és kissebb OC ra majd.


azt látom ,hogy msi csak 2 slotos de 2x8gb ramom megvan és szerintem pár évig elég is lesz amikor meg kevés lesz már szerintem a gép is szóval csak a 2 slot miatt nem rosszabb nekem az msi, arra vagyok kíváncsi melyik jobb oc ra melyik minőségibb és ram kezelésben melyik a bővebb? köszönöm



2018. dec. 16. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanolyan, minimális különbség lehet szerintem csak.


Én inkább az Aorus-t venném a 4 ram slot miatt, illetve m.2 heat sink, 2db x16 pci-e.


Mind2 AGESA 1.0.0.6-el rendelkezik a legfrissebb BIOS esetén, tehát memória kompatibilitásnak is nagyjából ugyanannak kell lennie.


QVL pedig nem szentírás, nekem pl a mostani ramom nincs a QVL-be, mégis megy. A QVL csak azt jelenti, hogy melyik ramot tesztelték a lapban, inkább csak formalitás. Memóriavezérlő úgyis a prociba van, ergo nem is teljesen a lapon múlik hogy menni fog-e a ram 2933Mhz fölött, itt pedig értelmét veszti a QVL, ha 2933 fölötti ramról van szó.

2018. dec. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2018. dec. 16. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!