Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ez a hőfok a processz...

Normális ez a hőfok a processzornál?

Figyelt kérdés

Adott egy i7 8700k. Minap játszottam a BF5-tel, és akkor vettem észre, hogy 70-80 fok között van a hőfok, kb 50-60%-os terhelésnél. Ez normálisnak mondható? Nincs tuningolva és egy Dark Rock Pro 3 hűti. Eddig mindig ilyen 60 fok körül volt, bármilyen játékkal is játszottam és most kicsit para, hogy felment 70 fölé :D

Tudom, hogy 100-ig bírja de azért nem akarom elérni azt a hőfokot, ha nem muszáj :D

Esetleg érdemesebb lenne lecserélni valami komolyabb hűtőre a Dark Rock Pro 3-at? Azért is kérdezem, mert ha most amikor 50-60%-ban van terhelve a proci és 70-80 fokos, később ha még jobban lesz, még melegebb lesz és nem biztos, hogy jót tenne neki...



2018. dec. 20. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban. :D

Most vettem egy sima 8700-at, nem K-s, és ugyanez a bajom. Azt hittem rossz a hűtőm, vagy rosszul tettem fel, ilyesmi. Feltettem a gyári hűtőjét, azzal felment 90 fokig is. Visszatettem a Cooler Master 412S-t, azzal 70-80 fok között van nekem is.

Nem tudom mi kéne ennek, hogy 60 fok körül maradjon. De akkor nem feltétlenül az én hűtőm gyenge, mert a tiéd ha jól emlékszem a 20 ezres kategória. Pont ilyenen gondolkodtam, de ezek szerint sokkal előbbre nem lennék vele.

Akkor megbarátkozok ezzel a hőfokkal asszem. Később meg lehet beruházok egy vízhűtésre.

Amúgy ezek turbo boost-tal feltornázzák magukat 4.3GHz körülre, az lehet az egyik oka a melegedésnek.

2018. dec. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez van. Mocsok rossz paszta van a kupak alatt, kb mindegy is mivel hűtöd. Az én esetemben egy 7700K alapórajelen épp 80 alatt marad egy brocken 3 mellett pl.
2018. dec. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elvileg ráérsz idegeskedni, amikor már a maximum felé közelít, de ilyen terhelésnél valóban kicsit magas. Ez a proci kb egy éve jött ki, ha te is akkoriban vetted és a hűtő lemezei közül már kifújtad a port, érdemes lehet újrapasztázni egy év után. Emellett nézd meg az alaplapod beállításait is, nincs-e beállítva a hőfok szabályozásnál alacsony zajszint.
2018. dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1: Én először rögtön azt vettem rá, miután sikerült lecserélnem a 212 Evo-t (igen, először az volt rajta :D)

Ha jól emlékszem pont egy Corsair H110i volt, na az jól hűtött (csak az rémlik, hogy a Watch Dogs 2-nél nem tolta fel még 55 fölé sem nagyon) viszont azt azért cseréltem le mert brutál hangos volt. De szó szerint, alapjáraton nem, de ha játszottam olyan volt kb mint egy régebbi porszívó, vagy talán rosszabb :D Ott megfogadtam, hogy soha többé vízhűtés, viszont így a mai eredményét látva lehet mégis ki kéne próbáljak még 1-2-t...

Amúgy igen, én is néztem hogy néha akaratlanul is 4,3GHz-en fut (nem mintha a 3,7 nem lenne elég...:D).


#2: Az igen...:D Delideltetném szívesen, de mivel újonnan vettem, és még bő 2 év garancia van rá, így ugrana a gari...


#3: Igazából eddig más játék nem nagyon terhelte meg ennyire a procit (pedig játszom újabb címekkel is) csak ez. Most is csak kíváncsiságból néztem meg, hogy mennyi játék alatt a hőfok és hát sajnos kellemetlen meglepetés volt az a 70-80. 70-el még annyira nem is lenne gondom, de volt hogy 78-80-ra is felment és az már kicsit aggasztott. Durván fél éve vettem újonnan. Igen, utólag én is erre tippeltem volna, hogy a lapnál van valami. Nem nagyon piszkáltam a BIOS-t, úgyhogy lehet itt lesz az ideje. :D


Mindenkinek köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek! :D

2018. dec. 20. 22:59
 5/10 A kérdező kommentje:
Na, kicsit állítgattam a BIOS-ban. Beállítottam turbo módra, így elvileg 65 fok fölött már 100-on fog pörögni (úgy sem hangos, maximum 23-24 dB ha lehet..). Remélem segíteni fog valamit.
2018. dec. 20. 23:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Majd írd meg, hátha nekem is érdemes lesz kicsit kutakodni a biosban. :D

Nekem azért kicsit többet nyom rajt a turbo boost, a nem k-s verzió csak 3.2 GHz alapból. :D

2018. dec. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szarul van alápasztázva a kupaknak, nyugodtan engedheted 90 felé is, nem lesz baja.

Nálam stressz teszt alatt a 8700 95-nél tetőzik, ez még egészségesnek mondható.

Soha többet nem veszek Intelt.

2018. dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MGéza ***** válasza:
Hardveraprós személyek csinálnak kupak alatti pasztázást, 20C°körül lehet vele nyerni. Leveszik vélsuerszámmal a kupakot, tesznek alá minőségi pasztát és utána visszaragasztják úgy a kupakot hogy senki nem veszi észre hogy mókolva volt.
2018. dec. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na hát leteszteltem...így turbó módban a magok 90, a CPU 80 fokig kúszik fel. Nem mondom, hogy örülök neki de ha nincs mit tenni ellene...(Vagyis van, de nem tudom...a gari valahogy mégis gari, és ha emiatt ugrana nem biztos hogy örülnék neki)


#7: Hát most egy kicsit én is csalódtam bennük..


#8: Gondoltam rá én is, de nem tudom...még gondolkozom rajta, hogy megéri e a kockázatot.

2018. dec. 21. 10:58
 10/10 A kérdező kommentje:
Esetleg kit ajánlotok a hp-ról aki tényleg "észrevétlenül" meg tudná csinálni?
2018. dec. 21. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!