Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem bootol pendriverol?

Miért nem bootol pendriverol?

Figyelt kérdés
Mai napon úgy döntöttem, hogy ujratelepitem a gépem. 32 bites gépem van és atszeretnek váltani 64 bites win10 rendszerre. Szépen az ISO kepfajlt Rufus segítségével ramasolom pendrivera, minden kész. Biosban az f12 segítségével kivalasztom a pendriveot hogy arról bootoljon, de nem történik semmi. Ugyanúgy betölt a Windows mintha mi se történne.. Elegem van

2018. dec. 21. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Két dolog jut most így hírtelen az eszembe, amik velem történtek eddig és valószínü hibák:

1, valószínüleg a port rossz vagy maga a Pendrive kicsit öreg már, de ilyenkor a kérdés hogy próbáltad-e másik porton vagy másik pen-nel?

2, UEFI vagy LEGACY a bootolás módja? Ha jól tudom Rufusnál alapból UEFI-be rakja a pendrivera a boot image-et, lehet azt nem szereti a géped.


Ezekre tudok gondolni, én valószínübbnek tartom az első lehetőséget. Próbáld meg másik Pendrive-al vagy egy másik porton.

2018. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném ezt:

"2, UEFI vagy LEGACY a bootolás módja? Ha jól tudom Rufusnál alapból UEFI-be rakja a pendrivera a boot image-et, lehet azt nem szereti a géped."


Erre:

"2, UEFI vagy LEGACY a bootolás módja? Ha jól tudom Rufusnál alapból UEFI-be rakja a pendrivera a boot image-et, lehet azt nem szereti a géped. PRÓBÁLD MEG LEGACY-N." (a nagy betű a kiegészített rész, nem kiabálás! :) )

2018. dec. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
3.0as pendrive. Hibátlanul működik mindenhol csak itt nem
2018. dec. 21. 20:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor az lesz a gáz, amit privátban írtam, hogy az alaplapod nem tud olvasni x64 operációs rendszert. Próbáld meg x86 Win10-el.
2018. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
-olvasni
2018. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lali51 ***** válasza:

1. Ha Windows 10 van a gépeden.a gepházból telepítsd újra.

2. Csinálj egy BIOS resetet, utána telepítsd.

2018. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A géped specifikációit viszont nem tudtuk meg, csak azt, hogy "eleged van".
2018. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biosban a merevlemezről való bootolàst kikapcsolod, aztàn mikor a fekete kêpernyő jelentkezik, azzal hogy vàlassz valami eszközt amiről bootolhatsz, csatlakoztatod a pendriveot ès csapsz egy entert, vagy ha a boot menüt dobja fel akkor kivàlasztod a pendriveot, ha így sem törtènik semmi ès a pendrive tènyleg bootolható, akkor írd le a konfigod... Mivel a merevlemrzről így nem tud bootolni, kènytelen lesz a pendriveról, màrha tènyleg megfelel a konfigod is ès a pendrive is.
2018. dec. 22. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A pendrive a ludas. Keress egy 2.0-s pendrive-ot, arra írd ki a Rufus-szal a lemezképet és 2.0-s USB-portból bootolj!
2018. dec. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megoldva! Az volt a baj, hogy kalóz Win10 et akartam telepíteni. Az eredetivel egyből működött.
2018. dec. 22. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!