Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU Delid vagy vízhűtés?

CPU Delid vagy vízhűtés?

Figyelt kérdés

Adott egy i7 8700k ami enyhén szólva melegszik (terhelés alatt 80-90°C) egy Dark Rock Pro 3-as hútővel.

Mivel még 2,5 évig garis, ezért nem szívesen delideltetném, ezért is gondolkodom a vízhűtésen. Megérné lecserélni valami jó vízhűtésre a Dark Rock Pro 3-at, vagy nem lenne érdembeli különbség a hőfokokat illetően és inkább egy delidelés segítene neki?



2018. dec. 22. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Delid, ugyanis itt a gyenge láncszem az Intel féle hőmegtartó kence a kupak alatt. Nem kell félni tőle, vidd el egy szakihoz (kettőt is tudok ajánlani, ha gondolod), ő megcsinálja neked normálisan, és garantáltan működni fog. Elvileg a garanciát sem bukod, mert nem veszik észre a módosítást, de ezt inkább csak könyveld el legendának. Plusz, ha eddig nem volt gond a processzorral, és nem adsz neki értelmetlen feszültségeket, akkor arra a garanciára szükséged sem lesz.
2018. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazából ez már egy cserélt proci, mert nemrég (kb 2-3 hónapja) vittem vissza gariba, mert egyik játékindításnál lefagyott, kikapcsolt és onnantól nem kapcsolt be. És igen, a proci volt a rossz, mert minden más alkatrészt leellenőriztem és azok működtek rendesen. Igazából nekem még nem volt gondom procival (egészen idáig) és remélem több nem is lesz, tudom hogy a delid nem egy nagy ördöngősség, mert rosszabb semmiképp sem lesz tőle, csak ha esetleg megint történne egy hasonló eset és vissza kéne vigyem gariba és észreveszik hogy "mókolt" és visszadobják akkor buktam 100 ezret...a vízhűtés pedig valamilyen szinten mégis "legálisabb" gari szempontjából.

Eddig nem tuningolgattam (nem láttam értelmét) és valószínűleg egy ideig még nem is fogom (ígyis 4,3GHz-en megy a turbo boostnak köszönhetően).

2018. dec. 22. 11:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Olyan vízhűtésre ami érdemben javítana a hőmérsékleten minimum 60 ezret rá kéne költened(és ez még csak egy komolyabb AIO), ha még csak nem is tuningolsz semmi értelme, 95 fokig felmehetnek az intelek gond nélkül. A határon mozog, de amíg nem lépi át(pláne tartósan) nincs jelentősége. Delid sokkal többet segítene, de tuning nélkül az is felesleges, gyakorlati haszna legfeljebb annyi lenne hogy a ventilátoroknak nem kell annyira dolgozniuk.
2018. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
..már ha jól sejtem, hogy "terhelés alatt" valamilyen stressz teszt programot értesz, nem pl játékot. Ha játék alatt megy fel 90 fokra akkor néznék egy feszültséget, és hogy biztosan jól a helyén van-e a cooler(év elején elöregedett az enyémen a bigyó ami a helyén tartja, pár hét alatt 65-67 ről felmászott 90 fölé, az ilyesmi előfordul).
2018. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Milyen programoktol melegszik? Nem lehet hibas a szezor esetleg?

Mert nalam az Amd se megy 65 fole jatek kozben, pedig nem valami extra a hutesem.

2018. dec. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen feszültségen, mekkora órajelen és milyen program futása közben?
2018. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, terhelés alatt a Prime95-öt értettem (gondolom az pörgeti fel 100-ra a CPU-t), de teszteltem pl. BF5 alatt is, olyankor is 80 fokos volt. Aida64 Stressz tesztnél pedig szintén 80 körül volt a max.

Prime95 alatt a proci 80-85, a magok 90 és volt amelyik felette tetőzött.

Eddig ahogy észrevettem kb csak a BF5 erőltette meg legjobban a procit az újabb címek közül.


#5: Tudtommal már az AMD-k nem melegednek annyira, mint régen, + miután megvettem csak utána olvastam én is, hogy szinte semmit nem ér a paszta a kupak alatt ennél a procinál.


#6: Minden gyári beállításon van, nem piszkáltam sem a feszültségeket, sem az órajelet. Mint ugye írtam korábban, a turbo boost miatt az esetek 99%-ban 4,3GHz-en megy. A már korábban említett Prime95 és a BF5 erőltette meg eddig csak, más nem igazán.

2018. dec. 22. 15:04
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]


10 perc Prime95 után az értékek.

2018. dec. 22. 15:16
 9/11 MGéza ***** válasza:
#7: Jól tudod, de régen sem melegedtek annyira, ez kamu. A gyárilag nagyon feltornázott 93XX procik tényleg eléggé fűtöttek, de annak megvolt az oka, hogy sokkal nagyobb csíkszélességen készültek mint a mostaniak, plusz eleve igen magas órajelre voltak belőve. Egyébként tényleg a legjobb a delid, már ha igaz hogy tényleg nyom nélkül képesek a kupak visszaragasztását megoldani...
2018. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehat a maiak nem, de en meg egy Fx6300-al jatszom.
2018. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!