Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor túlmelegedés?

Processzor túlmelegedés?

Figyelt kérdés
A processzoron játék közben, és programok telepítése közben túlmelegszik. Bármilyen gépígényű játék közben, legyen az Skyrim, vagy GTA 5. Windowsban amikor csak netezek vagy filmet nézek nem csinálja. 2x már újrapásztáztam, akkor 1-2 hétig működött és elölről kezdte. Elvittem szervízbe, kiportalanították, újrapásztázták ők is, majd egész éjszakára bekapcsolva hagyták hogy teszteljék. A proci stabilan 30 fok körül maradt. Elhoztam, kipróbáltam, kb 2 hónapig semmi baja nem volt, majd újra elkezdte csinálni. Próbáltam már az energiatakarékos beállításokat is állítani, mert állítólag rossz beállítás esetén túlmelegedhet. AÁtállítottam a proci hűtését ugyanitt aktívra. Ez se segít. Légyszi ne gyertek azzal hogy pásztázzam újra, mert semmi értelme. Egy ideig ok aztán heteken belül megfőzi a pasztát. A proci egy Intel i5 6600K, a ventillátor pedig egy Corsair H80i (vízhűtéses). A ventillátor működik, teszi a dolgát, szóval arra sem tudok gondolni hogy az romlott el. Ami feltűnt, hogy hiába meleg, nem kapcsol be csak ha már nagyon meleg, és akkor sem fújja folyamatosan, hanem csak amíg pár fokkal lehűti, majd le is kapcsol a ventillátor. Annak nem kéne folyamatosan mennie hogy hidegen tartsa? Mert így csak pillanatokra kapcsol be. Adjatok tanácsot légyszi, mert ez nagyon idegesítő!

2018. okt. 1. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Telepítsd fel a Corsair Link programot,ott tudod szabályozni a ventit.
2018. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2018. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!