Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem működnek az USB portok...

Nem működnek az USB portok hardver csere után?

Figyelt kérdés
Tegnap kicseréltem az alaplapot, processzort, vga-t és ramot a gépemben. AZ első dolgom az volt hogy megnyitottam a BIOS-t, elenőriztem mindent és kicsit konfiguráltam a ventillátor sebességeken. Ezt követően F10-et nyomtam, újraindult a gép és elindult a windows azonban az egéren a fény azonnnal kialudt mikor a logó megjelent utánna pedig feltűnt hogy se az egér, se a billentyűzet nem működik. A legacy mód be van kapcsolva. Reméltem ha a windowsot újra telepítem az megoldja de sajnos az közben sem működik egyik sem. Mi lehet a gond? Új USB driver kéne? Ha igen akkor hogyan tudnám telepíteni ha jelenleg semmim sem máködik?

2018. dec. 22. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hátsó, alaplapi portra van kötve az egér, bill, vagy valamilyen számítógép házra kötött USB-n keresztül csatlakozik?

Ha a házra van kötve, nézd meg rendesen rádugtad-e a külső USB portot az alaplapra vagy dugd át alaplapra, ha alaplapi, próbáld meg megcserélni a portot, ahova be van dugva.

2018. dec. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:
100%
Egy ilyen volumenű hardver változás után, alap egy Windows újratelepítés.
2018. dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Végig próbáltam az összes hátsó portot (abba volt eleve bedugva) és az elsőket is de még mindig semmi sem történik. A billentyűzetemen a led világít de nem reagál a gombnyomásokra az egéren viszont semmi sem világít. Elég érdekes hogy BIOS-ban működik mind a kettő de start up után már egyik sem. Az segíthetne ha usb helyett ps/2 egeret és billentyűzetet dugnák be?
2018. dec. 22. 16:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy illene Windowsot újra telepíteni. Szeretném is csak nem tudom a telepítést elindítani minimum egy egér nélkül.
2018. dec. 22. 16:02
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

A Windows telepítőbe működni fog az egér és a billentyűzet is. Nem a jelenlegi Windows alól kell indítani a telepítés, hanem a beboot -olni a telepítőről, is úgy.


Ha meg Windows 10 megy rá, annál a legacy mód helyett az UEFI az ajánlott

2018. dec. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
DVD-ről bootoltam és a windows pedig igen is elindult. Elkezdte a fájlokat tölteni és utánna a windows elindult és aztán dobta ki a telepítőt. Úgyhogy az egér ugyan úgy halott.
2018. dec. 22. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:
a boot sorrendet átállítottad az aktuális SSD/HDD-ről, amin a mostani rendszer van a DVD olvasóra (vagy USB-re ha pendrive-on van a telepítő)? Mert ha nem, akkor ne csodálkozz, hogy belép a windowsba.
2018. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Üdv, végül is egy PS/2-es egérrel sikerült megoldanom és a windows telepítse után már az usb portok is működtek.
2018. dec. 22. 20:22
 9/9 anonim ***** válasza:
egyébként a win telepítés sem kellett volna, lehet hogy megoldotta volna ha teljesen kiírtod még a régi alkatrészekkel az alaplap cuccait az eszközkezelőből. akkor indításkor a win betöltötte volna az új alaplap drivereit
2018. dec. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!