Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártyához áram?

Videokártyához áram?

Figyelt kérdés
Miért kell egy videokártyának áramot adni? Anélkül nem működne? Vagy pontosan mit csinál? A ventilátort működteti? De a régi kártyákon nincs ilyen(legalábbis nem mindegyiken) és mégis működtek.

2018. dec. 25. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért kell, mert a PCI Express x16-os port maximum 75 W teljesítményt tud leadni, egy erősebb GPU-nak meg több teljesítményre van szüksége.


Ezért van külön 6 tűs (+75 W) illetve 8 tűs (+150 W) tápcsatlakozó a kártyákon.


Bővebben:

[link]

2018. dec. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:

A ló zabbal működik, a disznó pl. moslékkal, Józsi a sarki becsület süllyesztőből leginkább kisfröccsel, az elektromos cuccok meg árammal.

Még karácsonykor is.

2018. dec. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. És hol tudom megnézni, hogy mennyit fogyaszt a kártya? És ha a kártya 70 wattot fogyaszt és 8 tűssel kapcsolom a táphoz, akkor nem lesz gond?
2018. dec. 25. 21:57
 4/8 hypno ***** válasza:

Ha a kártya nem eszik többet 75W-nál, akkor nincs rajta pót tápcsatlakozó.

Ha meg van, akkor el sem indul a kiegészítő tápfeszültség nélkül.

2018. dec. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha a kártya 80 wattot fogyaszt, akkor viszont melyikkel csatlakoztassam? A 8 tűssel? Vagy a 6 tűs is elég?
2018. dec. 26. 11:05
 6/8 anonim ***** válasza:
a gyártó cég közzéteszi a weboldalán a kártya fogyasztását, és az ajánlott táp-ot is hozzá.
2018. dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hypno ***** válasza:

#5

Amilyen csatlakozó a kártyán van. Ha 6 pines akkor olyannal, ha 8 pines akkor meg azzal.

2018. dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ó, értem. Köszönöm!
2018. dec. 28. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!