Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért írják itt sokan, hogy...

Miért írják itt sokan, hogy az online PSU kalkulátorok nem megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Én a Cooler Master fogyasztás kalkulátorát szoktam használni és engem még nem hagyott cserben. Mért írják itt többen is, hogy nem megbízhatóan számol?

2018. dec. 22. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert vagy csak TDP alapjan szamolnak (ami csak kozeliti az atlagfogyasztast, csucstol pedig messze van), vagy ellenkezo esetben annyira fole lovik, hogy irrealisan magas szamok jonnek ki.
2018. dec. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy program nem veszi számításba a változó tényezőket, míg egy ember igen. Teszem azt, belekalkulálja, hogy legyen erőtartalék későbbi fejlesztés céljából, belekalkulálja, hogy a TDP nem a maximális fogyasztást jelöli, belekalkulálja, hogy ideális tartományban legyen a fogyasztás a táp számára a legtöbb esetben, stb.
2018. dec. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 De ezek fontos dolgok azért. A tápoknak nem tesz jót ha szinte maximális kihasználtság mellett járnak, megrövidíti az élettartamukat. Arról meg nem is beszélve, hogy az írtó nagy szívás, ha pár hónap múlva azért kell új tápot vennem, valamilyen új hardver vásárlása után, mert a jelenlegi már nem bírja el.

Egyik haverom gépében 450W táp van. Éppen határeset, hogy elbírja a konfigját, de úgy melegszik a táp mint a fene, ha ráteszi a kezét szinte forró és néha elég hangos is lesz.

2018. dec. 23. 01:07
 4/10 anonim ***** válasza:

# 3


Senki nem írta azt, hogy pont oda méretezze, hogy éppen elég legyen.

Manapság persze ha az ember megteheti, hogy minőségi és nagy tápot vegyen miért ne, de sok esetben ténylegesen felesleges és a felárból kijöhet egy jobb típus.

2018. dec. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
" A tápoknak nem tesz jót ha szinte maximális kihasználtság mellett járnak, megrövidíti az élettartamukat." Ezt az eszetlen szamárságot honnan szedted, légyszi linkeld be a forrást, mert erre nagyon kiváncsi vagyok!
2018. dec. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Szervízben mondták.
2018. dec. 23. 02:56
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez az én konfigom: [link]


A számláló szerint 649W az ajánlott táp teljesítménye, de érdemes nagyobbat venni.

2018. dec. 23. 05:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Na latod, cpunal halalos vcore feszultseggel szamol, kartyanal kitudja.


12V:

Igy maxon 90w koruli cpu, 190w vga-val kijott neki, hogy 511w ?? Nevetseges, csak hasra ut pedig valos adatok alapjan kene dolgoznia. Te pedig meg raszamoltal az amugyis duplazott szovegere.


De az igazi lenyeg, hogy tapoknal sem csak a watt szamit, ez 600w-ot ajanl, te nagyobbat vettel, gondolom 700-800W, akkor ha normalis minosegu az kb 35-40000 Ft.


Mennyivel lett volna olcsobb olyat venni ami megfelelo es tartalek is marad? 450W-500W nornmalis minosegbol 17-23000 Ft.

2018. dec. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt pl senki sem szidta meg, nem olyan retardalt mint amit te talaltal, de szerintem ez is csak tdp-t nez.

2018. dec. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amit a 9-es linkelt, azt kell használni, ha fejből nem megy. Az normális oldal, nekem pl ryzen7 2700x, gtx1080-ra 351W-ot írt, ami hozzáadva a hdd-ket, ramokat, stb csak egy picivel van fölötte. Nekem személy szerint 550W Be Quiet Straight power 11 tápom van, szerintem bővítésre is van még hely.
2018. dec. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!