Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopban tegnap előtt történt...

Laptopban tegnap előtt történt valami a HDD-vel, kuka?

Figyelt kérdés

Fscebookot nyomkodtam meg a XAMPP-pt indítottam el, majd egyszer csak megfagyott az egész, újra indítottam és nem töltötte be a HDD-t, amikor meg a BIOSba lépek azt írja hogy hard drive not found (vagy valami ilyesmi, lényege hogy nem érzékeli).

Szét szereltem, ki szedtem belőle, minden fog(pálca?..AZ) A helyén van , nem törött nem hajlott nem zötykölődik, mégsem jó eztán sem. Rá dugtam az asztali gépre, az meg már akkor befagyott mikor azt hozta ki, hogy megnyomhatom az F2 és F12 billentyűt.. tehát már a bootolásnál kifagyptt vele. Kuka, vagy tudok vele kezdeni valamit hogy jó legyen?


Fontos dolgok vannak rajta, de már letettem arról hogy megmentsem őket, úgy is jó lenne ha újra tudnám tenni az egészet ami rajta van, csak működjön. Ha ma este neki tudnék állni a munkámnak, január végére készen lennék.


2018. dec. 25. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Kuka.

Talán adatmentésben a KÜRT tud segíteni, persze nem olcsón.

2018. dec. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hypno ***** válasza:

Ha nem zárkózol el az utolsó bekezdésben írtaktól, akkor ne is agyalj tovább. Vegyél egy SSD-t, telepítsd rá a rendszert és kezdd előlről amit elvesztettél.


Ha a laptopnak amúgy nincs baja, akkor ezzel jársz a legjobban. 27-én már nyitva lesznek a boltok. vagy nézhetsz valamilyen SSD-t a hardveraprón.

2018. dec. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogyha veszek egy SSD-t akkor azr a HDD helyére kellene be tennem, vagy külön ilyen átalakítós dologgal?
2018. dec. 25. 18:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Kingston A400 SSD meghajtó, 240GB, 2.5", SATA III -hoz milyen ház/kábel lenne jó?
2018. dec. 25. 18:53
 5/10 hypno ***** válasza:
Egyszerűen beszerelhető a HDD helyére.
2018. dec. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment a plussz! :)

Jobb beszerelni a HDD helyére mint USB-vel rákötni? Teljesítményben jobb?

2018. dec. 25. 19:24
 7/10 hypno ***** válasza:

Egy SATA csatolós 2,5"-os SSD pont akkora, mint egy laptopba való winchester, csak könnyebb. Meg kicsit vékonyabb, de az nem számít.

A SATA kaapcsolat meg sokkal gyorsabb mint az USB. Különben is most halt be a vinyód. Azt kidobod és ott a helye a pótlásnak.

2018. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont ahogy néztem a foglalaltot, nem tudnám hova rögzíteni az SSD-t (a kialakítását tekintve), mert ami a HDD-t fogja az egyáltalán nem illeszkedme az SSD-re.
2018. dec. 26. 06:58
 9/10 hypno ***** válasza:

#8

Biztos hogy illeszkedik. Pontosan ugyanott vannak a rögzítő pontok.

2018. dec. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a segítséget! :) Kellemes ünnepeket.
2018. dec. 26. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!