Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A macska rávizelt az új...

A macska rávizelt az új gépházamra. Lehet ettől még használni vagy kuka?

Figyelt kérdés
Sziámi macska, speciális oldalba vizelési technikája van. Mivel az oldallap nem volt feltéve, így a belsejébe is ment és a kábelek is olyanok lettek sajnos. sérülhetett emiatt valami? Hogyan fogjak neki a tisztításához?

2018. dec. 10. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Szaritsd ki.

Ha nem fersz hozzá tedd a házat egy nylon zsákba pakold körbe szilikagéles macskaalommal, tuti kiszáradt.

2018. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezen behaltam :) A kérdés komoly? Mert ha az, akkor javasolnám, hogy ne a földön legyen a számítógép. Az az egyik legrosszabb hely ahova tenni szokták. Főleg mikor a hátulja a falig van tolva.
2018. dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen hihető, egyik ügyfelem TV-jét tette tönkre, szintén sziámi.

A káva alsó pereménél befolyt a vitamin, de meglepetésemre nem is a COF károsodott, mint más, beázásos eseteknél.

Az LCD alsó élén megállt folyadék képes volt felszivárogni az LCD két üvegrétege közé (ami elvileg szorosan össze van ragasztva!), ahol az egyik sarokban olyan felmaródást, zárlatot okozott, ami a kijelzőt halálra ítélte.


Ilyenkor egyébként minden maradványt el kell távolítani, mert korróziót okoz, lassan szétrohad később. Ez ellen hat a kontakt tisztító és kenő spray, aminek olajos összetevője gátolja a korróziót.

Esetleg a WD-40 is, de azt én soha nem használtam, mindenki ismeri a tulajdonságait, csak én nem.

2018. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet még használni. Mosd le a bundáját, és simogasd meg. :-))
2018. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Xddddddd



Bár szerintem hiába száritod bár ki tudja.


Ez lehet olyan mintha vizet öntöttél volna rá

Azért egy próbát megér de sok eredeményre nem számits( ha ténylegesen kapott abból xddddd)

2018. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alaplap meg ilyesmi nem volt benne szerencsére. A gépház üresen volt.
2018. dec. 19. 04:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor miről is beszélünk? Az a kis ammóniatartalom, ami van a vizeletben nem hinném, hogy kikezdte volna a kábelt főleg úgy, hogy minden szigetelve van műanyag borítással. Szárítsd ki alaposan, hogy még a kisebb zeg-zugokban se legyen vizelet, tegyél vissza mindent (előtte tényleg kétszer is ellenőrizd, hogy alapos munkát végeztél) és be is kapcsolhatod a gépet.
2018. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!