Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit csináljak ezzel a géppel?

Mit csináljak ezzel a géppel?

Figyelt kérdés

MSI 865GM3-LS P4 Alaplap



Intel Celeron D 2,53 GHz Processzor



RAM 2GB



FSP 300W Tápegység van benne.



Szokott olyan csinálni lefagy és eltünteti a DVD író meghajtóját is, meg mozgatom a kábeleket utána egy darabig jó. 3db kondi kicsit púpos. Táp kebelt bedugom a konnektorba, utána bekapcsolom a gépet, akkor miért áll le és újra indul, ilyenkor néha a dátumot vissza állítsa 2002-re. Teszteltem a gépet másik táppal 4db memóriával akkor is újra indul, de mikkor egy darab memória sincs benne akkor nem csinálja ezt a le állást újraindulást, régi memóriát elsőre nem ismerte fel mert nem volt kép, a memóriáknak biztos nincs baja főleg mind a 4db memóriának. ilyenkor csak a tápokat és alaplapot és a memóriákat teszteltem, A HDD és DVD írót ilyenkor lecsatlakoztattam a gépről.



Processzor meg már gyenge nem jó a hűtése, már régen is volt pasztázva.


Mindig nagyon meleg a HDD, de már meg adta magát.



Fekvő házas. Most tonnába úgyse használom csak pot gépnek használom, ha mostani gépemmel történne valami baj. Merevlemez is tönkrement úgyhogy nem tudom érdemes még rá költeni, mert már költöttem rá régen sokat.


Nagyából még működött, de a HDD adta be a kulcsot és csak lemezolvasási hibát ír.


Ha kiszedem a rammokat,merevlemezeket,DVD írót, és annélkül kapcsolom be a gépet, és uttána mindent vissza rakok akkor 1-2 hónnapig semmi baja a gépemnek.


Érdemes vele foglalkozni?

Gyors lesz Windows XP-vel, vagy Linuxal?

Vegyek bele 500 GB HDD-t?

Vagy a Linux kezeli az SSD-t?

Windows 7 kezeli az SSD-t?


Régen rá raktam, de azt mondták és olvastam hogy a Windows 7 nem kezeli az SSD-t, csak a Windows 10. Igaz?



2018. dec. 26. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezzel más sok mindent nem lehet csinálni, 10 évvel ezelőtt sem számított gyorsnak, de ma már alkalmatlan a netes dolgokra.

A Windows 7 kezeli az ssd-t, de még az Xp is, ha megfelelően beállítod.

Ezen a gépen nem futna a Windows 10.

Szerintem már nem érdemes vele foglalkozni, Linuxal talán gyorsabb volna.

Nem érdemes bele sem merevlemezt, sem egyebet venni, mert az árán már egy sokkal jobb gépet kapsz.

2018. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 MGéza ***** válasza:
Mondjuk kezdetnek azt a pasztázást nem ártana megejteni. A csatlakoztató kábelek elöregedhettek, tegyél be másikat. A dátum hibáért valószínűleg az elem lesz a felelős, ha nincs folyamatosan hálózatba kötve a gép, akkor az látja el a BIOS chipet árammal, szóval azt is cseréld.
2018. dec. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Vedtem bele új 300 w tápot és sata kábelket és akkor is ezek a hibák vannak 1 hónnap múlva, és néha rammokat sem ismerte fel.

Én mindent cseréltem már benne teszteltem, csak a proci és az alaplap a régi.

2018. dec. 26. 13:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a púpos kondikat, mert ezek okozhatják a hibákat.
2018. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy kell, ilyenhez nem értek.
2018. dec. 26. 14:30
 6/11 A kérdező kommentje:

# 1 Itt azt mondják nem kezele a Win7 az SSD-t: [link]

Hazudnak?

2018. dec. 26. 14:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Most komolyan valami putri TV műsornak jobban hiszel, mint olyan embereknek, akik értenek hozzá?

Nem hazudnak, hanem hülyeségeket beszélnek.

2018. dec. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszek, csak kérdezek.


Ezt a régi gépet csak pott gépnek használnám ha szükség lenne rá, ha mostani géppemmel valami lenne.


De nekem ez a win10 mindig gondott okoz.


Akkor szerinted vegyek új gépet majd egyszer?

És ami most használok az legyen majd egyszer a pott gépem?

Mostani régi géppemmel mint csináljak?

Lehet belőle pénzt kapni?

Vagy inkább mlg is vegyek bele HDD-t?


Régen sokat rá költöttem, de mind hülyeség volt, mert az alaplappal van a gond, hiába vettem bele tápot, HDD-t, DVD írót, rammokat, hiába teszteltem sata kábelekkel. KB 40 ezret rá költöttem. Használtan vettem 15 ezerért a gépet.

2018. dec. 26. 15:06
 9/11 A kérdező kommentje:

Mostani géppemmen mindig gondok vannak a Win10, meg alappol se jön be a 10.


Gépház: MTECH AS08A-BK BLUE


TÁP: FSP 400W HEXA


Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)


Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz


Ram: G.SKILL 8GB DDR3 1600MHz F3-1600C11S-8GNT


SSD: Adata 128 GB


Merevlemez: Toshiba 1TB


Merevlemez: WD 1TB


22x dual layer DVD író

2018. dec. 26. 15:38
 10/11 Gábor_79 ***** válasza:
Úgy rémlik másfél hónapja már agyaltál ezen. https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde.. Fel sem tűnt volna, csak a kifejezés; pot, pott= pót gép. Akkor is leírtam rendesen, csak nem emeltem ki. Nem az zavar, hogy újra kiírtad a kérdést. ... Csak, hogy ne érezd, hogy nem foglalkoznak veled.
2018. dec. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!