Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs képe a VHS lejátsz...

Kérdés feltevője kérdése:

Miért nincs képe a VHS lejátszómnak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 2018-ban (holnap 2019 :D), ez nem kellene, hogy téma legyen, de én szeretném nézni a régi családi felvételeket. Szóval. Scartal rákötöm a tv-re a lejászót, berakom a kazettát, lenyomom a play-t, és hang van, de kép nincs. A menüt megjeleníti, valamelyik kazettánál ugrál egy fekete-fehér kép, (a kazetta pedig színes) de hang van rendesen. A tv kiírja, hogy "Videó nem található". Ha rángatom a scartot a lejátszónál, néha van valami villogás. Én a lejátszón lévő csatlakozóra gyanakszom. Mi lehet a baja?

2018. dec. 31. 15:50
 1/7 Szirty ***** válasza:

Ki tudja? Kevés az infó. Eddig jó volt? Vagy soha nem kötötted össze ezt a két eszközt?

Lehet hogy színnorma probléma (NTSC / PAL).

2018. dec. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Vagy talán meg kéne takarítani kicsit a fejet?

Amúgy a kazik is simán bedöglenek, főleg ha nem megfelelő környezetben voltak tárolva.

2018. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen a TV? "Lapos", vagy "csöves"?
2018. dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Videófej szennyeződése okozza, rosszabb esetben fejhiba.

Pontosan ez a jelenség, amit írtál, nekem elhiheted (videoszervizt üzemeltettem).

2019. jan. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es: ntsc is meg pal is, ha minden igaz, de a tetejére ntsc van írva. Ezelőtt x évvel jó volt, de egy két éve összekötöttük, akkor is ez volt, egy harmadik kazival (2-vel próbáltam most)


2-es: a kazik egy polcon voltak, max le lettek törölgetve.


3-as: lapos tv


4-es: nagyon szépen köszönöm, ezt mivel tudom tisztítani, illetve, ha cserére szorul mennyiért vállalja (privátba megbeszélhetjük).


Nagyon szépen köszönöm, a gyors és hasznos válaszokat, mindenkinek ment a pacsi.

2019. jan. 4. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Hamarabb láttam a privátot, tehát ahogy írtam, ez már múltidő.

Van egyébként egy olyan trükk is, hogy egy kazettát betéve lejátszásra, hosszabb idő után megtisztulhat magától is.

Annál is inkább, mert volt már olyan, amit manuálisan hiába tisztítottam, nem akart megjavulni, de sima lejátszástól egyszer csak magához tért.

Egyébként alkoholos papírzsebkendővel is lehet tisztítani, csak az a lényeg, hogy a fejet kell forgatni, miközben a papírt fogó kéz áll.

Ilyenkor ujjbeggyel lehet érzékelni a fejet, de csak óvatosan szabad kezelni, mert megsérülhet. Foszlányok se kerüljenek bele.

2019. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ki is próbálom.
2019. jan. 6. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!