Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes most váltanom egy...

Érdemes most váltanom egy i5-6500-ról egy Ryzen 7 2700X-re vagy várjak az új procikra vagy az esetleges árcsökkenésre?

Figyelt kérdés
2019. jan. 2. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Várj, most nagyon szét van cseszve a piac.
2019. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem várj a 3000-res Ryzenekre ha nem sürgős.

Ha az akkor a 2700X-el sem jársz rosszul.

2019. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mire szeretnéd használni. Játékra le merem fogadni, hogy még a mai napig tökéletes, ha csak nem 4K60fps a cél persze. Ha játék, én bőven ellennék még az i5-6500 procival, ha pedig komolyabb munka, sok multitasking feladat végzése a cél, akkor viszont válthatsz egész nyugodtan. A mostani generáció egy refresh az AMD részéről, érdemi fejlődés a következő generációval jön, ami szépen, lépésenként adagolva lassan érkezik is (első két negyedév: R7 stb.). Szóval már tulajdonképpen nem kell sokat várni, hamarosan érkezik a Ryzen csúcs, azt haladnak lefele folyamat.
2019. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Főleg 1080p játékra és videóvágásra használom, de még nem igazán vettem észre, hogy nagyon gyenge lenne, úgyhogy inkább várok egy kicsit.
2019. jan. 2. 20:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként kb. mikorra várhatóak az új Ryzenek?
2019. jan. 2. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg a CES 2019-en fogják őket bejelenteni, ami január közepe és onnantól kezdve szerintem legalább 2 hónap, mire Magyarországra eljutnak. Minden esetre, szerintem érdemes kivárni. Elég ígéretesnek tűnnek a szivárgások, volt már olyan verzió is, hogy Ryzen 5 2600 99 dodóért.
2019. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1080p gamingre tutira elég, viszont videóvágásra biztosan akad jobb alternatíva is. Összességében így, hogy megvan a proci felesleges váltanod, bőven kiszolgál, érezhető különbséget videóvágásban éreznél max, de az nem akkora, hogy megérje a váltást (és a veszteséget/felárat).
2019. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!