Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Powerpc, powermac, imac g...

Powerpc, powermac, imac g sorozat mai használatra?

Figyelt kérdés

Nem nagy dolgokra gondolok, de mondjuk egy g4es powerbook, g3-as imac, vagy a powermac g5 mennyire lenne használható internetezésre, szövegszerkesztésre, ilyesmikre?

Nem mac os-el, hanem powermax linuc-szal (nem tudom hogy kell írni).

Főleg a régi imac és a g5-ös powerpc érdekelne, mit gondoltok?


2019. jan. 4. 10:19
 1/3 A kérdező kommentje:
De akár a g3, g4?
2019. jan. 4. 10:20
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Felejtős. A hardver túl gyenge, támogatás szinte nulla.
2019. jan. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A hardver azért nem olyan gyenge a rá írt szoftverekkel. A PPC arhitechtúrában van ám bőven mágia, tapasztaltam, hogy pár feladatban simán lezenél jóval későbbi gépeket is.


Viszont önmagában megnézném azt, hogy Te manapság honnét szerzel MŰKÖDŐ és HASZNÁLHATÓ dual, pláne quad PPC-s G5-ös gépet. Utána meg külön befizetnék arra, hogy oda Te hogyan telepítesz PPC-s linuxot GRAFIKUS FELÜLETTEL!!! =D


🤣 🤣

Bocsi ezért a reakcióért... de... tesó, ÚGY EL FOGSZ VÉREZNI a legelső lépéseknél, mint a ******** (sok-sok sípszó)


A támogatás nem *szinte* nulla, hanem a támogatás NULLA.

Driver-ek nulla, hardverekből egy marék kiváltságos van (bármilyen téren), ami működik.


A legelső az lesz, hogy videokártyád nem lesz hozzá. Ha eszement vagy, és nem nézed, hogy mennyire értelmetlen célkitűzés, egy kisebb vagyont és rengeted utánajárást el fog vinni, hogy legyen 1 FullHD-s képed. És az még mindig csak 1 monitor. De képed legalább van.

Hogy legyen hangod, már olcsóbban megúszhatod, ha kis szerencséd van, 50e-rért kapsz hozzá USB-s hangkártyát. Ha nagyobb mázlid van, és tudod, mit és kit keress (kifejezetten szűk réteg), akkor 30-ból is megúszhatod. Ha pedig extra nagy mázlid van, és van lóvéd, egy kompatibilis PCI kártyát is kifoghatsz.


A továbbiakba most nem is megyek bele : Ethernet, WiFi, tárhely(bővítés), BIOS problémák, DDR400-as memóriaproblémák, PMU resetelés, BOOT képes telepítő, szoftverek beszerzése....


Ha odáig eljutsz, ameddig írtam, akkor már benne vagy egy kiváltságos rétegben.


De szerintem ÉRTELMETLEN lenne az egész. Aránytalanul sok energiádba/pénzedbe bele fog kerülni, és amúgy egy olyan országban, ahol iszonyatos erővel a köznépbe lett verve, hogy a számítógéphasználat = MicroFost WinFos + Office, ott a KUTYÁT NEM FOG ÉRDEKELNI, hogy Neked mid van, értékelni is teljességgel képtelen lesz.

2021. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!