Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől megy fel a processzorom...

Mitől megy fel a processzorom 100%-ra?

Figyelt kérdés

Nem rég esett át a gépem egy kisebb-nagyobb fejlesztésen

AMD Radeon HD 6670->GTX 1050Ti

HDD->SSD

i3-3250->i5-3570

2x4gb ddr3 1333mhz(ez maradt)


Játékokban sokszor felment a processzorom 100%-ra és ekkor 15 másodpercre teljesen befagyott a játék. Windowsba is sokszor lefagy a rendszer kb 3-4 mpre. Betudtam ezt a gyenge processzornak, hogy már lehet nem bírja annyira a lépést a bottlenecknek köszönhetően. Így processzort is cseréltem(bár úgy gondolom amúgy is elkellett már egy csere), de sajnos a problémám így sem oldódott meg. Ugyanúgy felugrik sokszor a processzor használat 100%-ra majd lassan visszaáll a normál állapotba,de rendkívül idegesítő hogy sokszor lefagy a windows, illetve a játékokban sokszor emiatt halok meg mert 15 másodpercre befagy az egész játék. Esetleg egy teljes windows újrarakás segíthet?

Driverek a legfrissebbek.



2019. jan. 6. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
táp ?
2019. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Várj az oprendszer,driverek SSD-n vannak? HDD-n pedig a játékok?


-MSI Afterburnerben hány hőfokos a procid terhelés alatt?

-Windows 7 vagy Windows 10?

-Melyik játékoknál? Az is lehet hogy megtelik a memóriád és hirtelen nem tudja betölteni a pályát ezért a CPU elkezd 100%-on müködni és hasonló dolgok..


HDD Sentinelben nézd meg a HDD állapotát nem-e az kever be..

2019. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak SSD van a gépbe. Ez (is) lehet a probléma? Az a gond, hogy a HDD-m 0%-os, még ígyis megérné hdd-t is rakni a gépbe?


Windows 10


Szinte minden játéknál (Pubg,Fortnite,CS:GO,Rust)

2019. jan. 6. 20:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Procim 50-55 fok fölé nem nagyon megy.
2019. jan. 6. 20:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor lehet csak az 1 SSD befigyel, hány gigás SSD? Hogy fért rá a Fortnite,PUBG még igy is - SSD-nél vedd figyelembe hogy !!csak a rendszernek legyen 10 giga minimum!!


- WD 1TB, seagate barracuda 1tb csak az adatoknak, játékoknak megteszi hidd el..

2019. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
480 gigás az SSD, ezért nem is raktam rá a HDD-t (ami 180gb~os, illetve kb 3 óránként kékhalált kapott vele a gép)
2019. jan. 6. 20:31
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezért nem is raktam mellé HDD-t*
2019. jan. 6. 20:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Hdd nem szamit jelenleg, felejtsuo azt el.


Lehet az alaplap gyenge VRM-je, vagy annak hutese (ujra kene pasztaznibha sok eves, a vrm es bordaja kozott). Cpu is tulmelegedhet, de gondolom friss paszta van rajta ha most cserelted, gyqri huto is eleg kell legyen.


Mindenkeppen az alaplapra vagy hibas rendszerre kene elso korben fokuszalni.

2019. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vrm hanem eszaki/deli hidat akartam mondani. De ha megis a vrm melegszik akkor mini hutobordak ragaszthatoak ra.
2019. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Újraraktam a gépem de sajnos ez sem oldotta meg a problémám. Kicsit utána olvasgattam és volt néhány fórum ahol azt írták, hogy HDMI kábel miatt (is) lehet ez. Ez mennyire tűnik logikusnak?
2019. jan. 7. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!