Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vs AMD összehasonlításba...

Intel vs AMD összehasonlításban kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

Most szeretnék venni Gamer PC-t és a jó alaplap, processzor, videókártya Triót keresem.


Gamer pc-t akarok, de nem akarok recsk*zni a magas FPS-re, szóval tapasztalatokat, tippeket kérnék.

Rengeteg tesztet néztem, de még nemtudok dönteni.



2019. jan. 6. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha a teljesitmény kell egyértelmü Intel..

Ha !jó árérték arány! + teljesitmény = AMD


Nincs nagy különbség a kettő között különben, ha AMD veszel ha úgy adodik akkor magas DDR4-es mhz memóriát vegyél mert növeli a teljesitményt..


Intel jelenleg drága nagyon is hogy megérje az árát, de ha megveszed nem fogsz vele csalódni..


Tapasztalat az Intel alsó kategóriás processzorai pár év után kuka..

2019. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

AMD Ryzen 5 2600 YD2600BBAFBOX processzor


Asrock B450M PRO4 alaplap


Be quiet! BN292 400W Pure Power 11 tápegység


Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX


Gigabyte GV-N2070WF3-8GC RTX2070 Windforce


Western Digital 500GB Blue 3D WDS500G2B0B M.2 SSD


Western Digital 4TB 256MB RED Pro WD4003FFBX


Ez szerinted hasítana ? .. Azon töröm a fejem, hogy kevés lenne a Táp, vagy nagyobb Mhz-et a Memóriához.

2019. jan. 6. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Rendben van, de 4 TB HDD helyett 3x2 terrát vennék, ezek közül 2-t RAID 1-be kötve. Így lesz 2 TB automatikusan biztonsági mentett, és 2 TB "nem mentett" adatod.
2019. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tápból a Pure power 11 jó csak ne 400 hanem az 500as legyen legalább.
2019. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt áttettem 500-ra. :)


Videókártyával kapcsolatban tudtok mondani jobb megoldást, vagy kb jót választottam ?


Valamint affelől érdeklődnék, hogy vannak pletykák arról, hogy nyáron fognak jönni az AMD új processzorai.. szerintetek érdemes rá várni, vagy kb jó "ár-érték" arányút választottam ?

2019. jan. 6. 21:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha igazak lesznek a hirek elég bitang CPU-kat fog kidobni az AMD..


[link]


Ez tőled függ mennyire sürgős neked a gép vásárlás, CPU-k terén jó kérdés hogy lesz-e ár változás (Jelenleg most is kiváló ár/értékarányba van a Ryzen)..


Ezt a gépet most szeretnéd a napokba megépiteni?

2019. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja hát igen, ezek jó infók köszönöm.. csak hát.. őszintén szólva fél évet még nem akarok várni rá és árak sincsenek hozzá. Valamint én nem tudom összerakni a konfigot, szóval valszeg egy erre szakosodott oldalról fogom megrendelni.. Abban reménykedem, hogy majd erre az alaplapra rá lehet majd építeni jobb processzort.


Amugy ebben a hónapban szeretném majd beszerezni ezt a konfigot.. kb :)


Ha bármi ötleted van még szívesen fogadom.

2019. jan. 6. 21:46
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
2019. jan. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!