Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi gyorsítja fel jobban a...

Mi gyorsítja fel jobban a Rendert? CPU, GPU, RAM vagy a ROM?

Figyelt kérdés

CPU, GPU, RAM vagy a ROM?


Tudom, hogy mindegyik összefügg, de én specifikusan az egyikre vagyok kíváncsi.


Azért kérdezem, hogy mit bővítsek a gépen ami lerövidítené a gépen renderelési idejét.

Melyik az az egy dolog amit ha bővítek jobban felgyorsítaná a renderelést?

3D grafikárol beszélünk. (Maya-Vray, Daz-Iray)


Setup:

Core i5 6600K

GTX 960 4GB

16 GB RAM

SSD


Én a Ram ra gondolnék elsősorban pl: egy 32 GB re lehet segítene, de nem vagyok vele teljesen tisztában ezért kérdezem.



2019. jan. 11. 06:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A cpu renderhez cpu+ram+ssd kell, gpu renderhez videókártya, a ROM-nak meg köze nincs a témájoz. A több ram önmagában csak akkor lesz hasznos, ha jelenleg is kifutsz a 16gb-ból.
2019. jan. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Honnan tudom, hogy kifutok a 16 GB ból?
2019. jan. 11. 06:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg te. Amikor renderelsz, megnézed a hardverek kihasználtságát, és amelyik 100% közelében van, valószínűleg az lesz a szűk keresztmetszet.

Ha a RAM telik be, akkor az kell, ha a VGA 100% on megy a proci meg csak mondjuk 40 akkor vga kell. Stb


Ezt a task managerben meg tudod nézni renderelés közben.


De szerintem nálad videokártya kéne egy erősebb.

2019. jan. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Videokártyát nem minden szoftver használ ki. Sőt. Sony vegas-ban pl csak pár codec van ami ténylegesen kihasználja a videokártyát. Általában CPU orientált a H.264.
2019. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!