Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért zúg a számítógép?

Miért zúg a számítógép?

Figyelt kérdés

Ma, amikor bekapcsoltam, hangosan elkezdett zúgni az asztali PC-m. Már korábban is csinált ilyesmit (kb. fél éve), de aztán néhány újraindítás után megszűnt a probléma. Most viszont 4-5-szöri újraindítás után is zúgott. Utánanéztem a neten, hogy ilyenkor mi a teendő, és valaki azt írta, hogy egy picit meg kell rázni a gépet. Megtettem és a zúgás megszűnt. Viszont ettől függetlenül egy picit aggódok, mert mi van, ha holnap újrakezdi? Azt hiszem, a ventillátorjával lehet a probléma (6 éves a gép). Vigyem szervizbe?

Lenne egy másik kérdésem is (ide kapcsolódik): pár napja a Digisek kicserélték a régi kábeleket, ami annyi változást hozott, hogy már nem kell a netre külön felcsatlakozni, elég csak a böngésző ikonjára kattintani. Viszont ha egy ideig nem használom a gépet (pl. kimegyek zuhanyozni), a főkapcsoló elkezd villogni és újra be kell kapcsolnom (ez a kábelcsere előtt nem volt). Mit kell tennem, hogy ne kapcsoljon ki állandóan?



2019. jan. 11. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet csapágy is (venti), de én inkább a HDD-t mondanám, hogy rezegteti a házat, ez előfordulhat rossz minőségű HDD-től, háztól, illetve ha nem a földön, hanem mondjuk egy asztalon/ban van a gép.

Vannak bizonyos rezgéscsillapító keretek, csavarok, amikre bele kell rakni a HDD-t, majd úgy be a gépházba a helyére, bár ezekkel nincs tapasztalatom.

2019. jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Ha szét kell szerelni a gépet, azt amúgy is csak szakemberrel csináltatom.
2019. jan. 12. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!