Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Nvidia GTX 1050 Ti szerinte...

Az Nvidia GTX 1050 Ti szerintetek jó kártya lenne nekem?

Figyelt kérdés

Azért venném, mert videózok, és kéne egy NVEC-s kártya a renderhez.

Jelenleg csak CPU rendereléssel tudok dolgozni, ami egy i3 4170-el elég nehézkes(egész éjszaka zúg a gép, amikor renderel).


Azért gondoltam a 1050Ti-ra, mert jelenleg ez a legerősebb kártya, ami nem kér külön tápot, és a sima 1050-el szemben ad +2Gb VRAM-ot, meg egy picivel nagyobb teljesítményt is az encoder mellé.


1060 már szerintem tuti overkill nekem. Meg amúgy sem szeretnék egy 120W-os kártyát meleg nyári napokra a szobámba.


Elsősorban a videózáshoz kéne, meg photoshop-hoz, de néha CAD-eznék és Blendereznék(linuxon) is vele, meg nagyon ritkán Gaming.


jelenlegi konfigom:

i3 4170 3,7GHz 2 mag 4 szál

2x4Gb DDR3

Nvidia GT 1030

Creative SoundBlaster Audigy RX

WD 1Tb 7200rpm HDD-k (RAID 1)


Később tervezek váltani AMD Ryzen 5 2600-ra, meg 8 helyett 16Gb RAM-ra, ezek mellé is jó lenne a 1050Ti mint alacsony fogyasztású, de erős kártya?



2019. jan. 15. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg ha nem fekvő SFF 300W táp alatti gépbe kerül egy 1050Ti akkor nyugodtan merem mondani az ára mellett hogy butaság. Tehát ne érts félre, nem a kártya a rossz, hanem az ára. (Pont mint egy iPhone esetében)


RX570 azonos áron, ~60-70%-al erősebb. Kell tápcsati hozzá, de a +60%-miatt.


Számold ki, 75+60%=120W, pont az RX570 tdp-je.

Tehát az hogy nincs tápcsati a 1050Ti-n az nem pozitívum, egyszerűen az nvidia megtehette, mert annyival gyengébb.

2019. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Meg amúgy sem szeretnék egy 120W-os kártyát meleg nyári napokra a szobámba."


Egy infós körben ilyen kijelentés után szerintem 10percig röhögőgörcsbe lenne mindenki. Gondolom nem 1*1méter a szobád, egy fokot sem megy a kártya miatt feljebb a hőmérséklet :D

2019. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mint előbb írták, a 1050 ti nem éri meg. Mostanában 60k körüli ársávban lehet kapni, egy RX 570 70%-al gyorsabb nála, egy RX 580 pedig egyenesen kétszer gyorsabb.


Az alacsony fogyasztású kártyáddal ne röhögtess. A fogyasztásnak és a melegnek amúgy sincs semmi köze egymáshoz. Hacsak nem Akyga/Approx/Chieftech kaliberű veszélyes hulladék tápod van, akkor el kell bírnia egy 120-150 wattos videókártyát.


[link] Itt egy összehasonlítás. Használtan már 55 ezer körüli ársávban kapsz 2 év garanciával rendelkező 580 kártyákat. Most belinkelek párat, kutya se nézi meg, de hátha:

[link]

[link]

[link]

2019. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha nem a wattok számítanak, akkor mit nézzek, hogy ne fűtsön be nagyon?

Azért félek a nagy teljesítményű kártyáktól, mert apumnak volt egy régi AMD Phenom valamije, ami még a nappaliba is kegyetlenül befűtött.


Amúgy újonnan nem vennék most semmit az árak miatt.


Meg elsősorban Nvidia kártyákat néznék a Linux support miatt. Egy osztálytársamnak nem akar sosem jó lenni a linux driver az r9 380-ával.


Vagy azóta már van normális AMD driver linuxra?

2019. jan. 15. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Na ezen is nevettem. Nem szeretnélek megbántani tehát inkább nem írok semmit :)
2019. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Illetve akkor vedd meg nyugodtan a 1050Ti-t, szerintem amúgy sem tudnálak meggyőzni hogy butaság, de nem is akarlak.
2019. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!