Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri beszerezni az új...

Megéri beszerezni az új Nvidia kártyákat?

Figyelt kérdés

Már egy ideje szeretnék újítani a gépemen, de szerintem annyi mindent kéne beletenni újat, hogy inkább egy komplett pc-t kell beszereznem.

Amúgy most egy ilyen masinát használok (főleg játékokra):


CPU: Intel i5-4460

GPU: Radeon R9-280

Motherboard: Asrock B85M

RAM: 2x4 GB talán Kingston HyperX

TÁP: CX500 Corsair

Ház: valamelyik Sharkoon V.....



2018. okt. 16. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az RTX-re gondolsz, nem éri meg. Inkább válassz valamit a GTX10** szériából. Alig gyengébbek, egyedül a ray tracing-re nem képesek (értelmes sebesség mellett), cserébe jóval olcsóbbak, és nagyobb a kínálat.


A többit meg ha olcsón akarod megúszni: Vegyél egy i7-4770K, vagy i7-4790K processzort, és még 2*4 GB RAM-ot (a mostaniakkal egyezőt). Ha akarsz tuningolni is, vehetsz másik lapot, de ez annyira nem megérős dolog. Újabb alapra váltani pedig még felesleges, mivel egyrészt a DDR4 iszonyat drága, másrészt nem éri még meg a felárat. 2-3 év múlva már el lehet gondolkodni a cserén, addig értelmetlen.

2018. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj az alaplap 2 ram slotos, bővíteni lehetne, csak akkor el kell adni először a 2db 4 gigásat.


Nekem pl i5 4690k-m van 16gb rammal meg egy gtx 1080-cal, jól elvannak egymással.


Kérdés mire használod a gépet, mi nem megy vele. Ha spórolósabban állsz neki, akkor a 2x4GB-ot eladni, helyére 2x8GB ram, illetve használtan gtx 1060/1070 rx 480/580 beszerzése játékok, vga terhelő programok (pl játékok) alatt már észrevehető lesz.

Ennek hátránya, hogy nyertél vele 1-2 évet és utána még elavultabb lesz és akkor egyszerre kell cserélni a processzort, alaplapot, ramot, ami nagyobb kiadás lesz.


Ha zsebbe nyúlósan csinálod, most veszel egy viszonylag jó AMD (vagy intel) processzort, hozzá az új alaplapot meg egyből a 2x8GB ramot, viszont ez a kis móka valahol 120-150 ezer körül fog mozogni, vagy több. Ezzel a processzor igényes dolgok jelentősen gyorsulni fognak, de játékban több FPS-ed nem lesz a videokártya miatt, így azt is cserélni kell majd (pl a feljebb leírtakra), az megint kb +100e, szóval kb 250ből majdnem egy komplett új gépet kell építeni. A használt piacon pár Istvánt azért vissza lehet szeretni a régi alkatrészek eladásával, de akkor is combosabb kiadás lesz.


Az, hogy kinek mi éri meg persze emberfüggő. Mivel nekem már van gtx 1080-am, nálam a komplett proci, ram, alaplap csere van hátra (plusz a hűtő), csak hát amit kinéztem az vígan 200e+, jelenleg viszont sokkal több FPS-em nem lenne, a programoknál meg ha 10 perccel később végez, akkor később végez áll fent. Nem térülne meg a befektetés.

2018. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már elhatároztam magam a nagyobb kiadás mellett, a pénz nem probléma (azért egy kicsit igen de:) összespórolom valahogy. Szeretném ha az új játékokat akadásmentesen magas vagy akár annál nagyobb beállításokkal tudjam futtatni.
2018. okt. 17. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:

mint írtam i5 4690k (persze húzva), 16gb ram, gtx 1080, minden ultrán megy FHD-ben, ahol nincs fix 60 fps, az a processzor hibája, sajnos nem egy mai darab.

Ha ebből indulsz ki, akkor az elején elég egy jobb vga.

Ha tényleg tudsz rá költeni, akkor használtan most jó árban mennek a garanciális gtx 1080-ok, mellé egy Ryzen 2600/2700 egy jobb B350/B450 chipsetes lappal jó vásár, plusz 16GB ram.


pl:

[link]

vagy

[link]


[link]

[link]

PCX.hu-ról

Asus PRIME B450-PLUS alaplap

32.000 + posta, legyen 33.000 Ft


Összesen minden postával együtt valamivel kevesebb, mint 270e, de ezt a gépet jó ideig nem kell fejleszteni sehova.

2018. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!