Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pendrive-ra exfat vagy NTFS?

Pendrive-ra exfat vagy NTFS?

Figyelt kérdés
2019. jan. 16. 13:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

ugye a hivatalos bölcsesség:


Egyelőre az exFAT-ot nem használhatjuk merevlemezek formázására, ezért még nem veszélyezteti az NTFS népszerűségét. Ajánlott viszont flash memóriák vagy más külső eszközök esetében alkalmazni, mivel az NTFS ezen a területen gyengébb.

2019. jan. 16. 13:58
 2/13 anonim ***** válasza:

exFAT, nincs mindenféle biztonsági fájl, ami védi az adatvesztést, viszont cserébe picit gyorsabb, és hosszabb élettartama van.

Hátránya az NTFS -el szembe, hogy ha írás közben lehúzod szabálytalanul, akkor elveszhet minden adat ami rajta volt.

2019. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ext4-et tettem rá. :D
2019. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
NTFS. A FAT nagyobb sebessége pont nem ér semmit, ha 20 helyett 25-el másolhatsz. Az is kevés. Az élettartam óvás megint nagy humbug, előbb be fog sz@rni a pendrive más miatt vagy simán elhagyod...
2019. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ExFAT-ra kell formázni, erre van kitalálva. Az NTFS funkciónak (ACL, journaling, quota...) nem sok haszna van a pendrive-on, másrészt maga a fájlrendszer jóval bonyolultabb, így nagyobb terhet ró az olvasó eszközre, és nehezebb biztosítani a kompatibilitást (ez főleg akkor érdekes, ha TV-be vagy valamilyen lejátszóba eszközbe dugod).

A leválasztás nélküli eltávolíthatóság nem ettől függ, hanem attól, hogy a rendszer használ-e disk cache-t. Ha ki van kapcsolva, akkor * elméletileg * nyugodtan kihúzhatod (gyakorlatilag nem mindig van ez így), függetlenül a fájlrendszertől.

2019. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Én csak abból indulok ki, hogy anno amikor XP alatt FAT32 volt, havonta egyszer biztos volt nálunk áramszünet. Ilyenkor az oprendszer megért magához térni, elveszett fájltöredékek, konzisztencia-ellenőrzés a lemezen, nem javítható fájlok fogadtak gyakran.

Amint XP alá NTFS-t tettem, ezek a hibák mind megszűntek. Engem nem érdekel a kicsit kisebb sebesség meg a nem használt funkciók, nálam az adatbiztonság az első. A mai LEDtévék meg kivétel nélkül ismerik az NTFS-t...

2019. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, egy rendszer egyszerre sok fájlt tart nyitva, folyamatosan ír és olvas a lemezről. Ha a fájlrendszer nem képes a journaling-ra, mint ahogy a FAT és az ExFAT nem képes, akkor van az, amit írsz, hogy a megnyitott fájlokat nem sikerül lezárni, félig-meddig megírt fájltöredékek lesznek a lemezen, stb. De egy pendrive esetén ez nem okoz problémát, azt megírod és kész, és azon amúgy sem működő rendszert tárolsz (persze, van ilyen is, de ez elég ritka felhasználási mód). Ha pendrive-ra másolsz és valamiért megszakad (elmegy az áram vagy kihúzod a pendrive-ot), akkor nem vesztesz semmit, folytatod. Kritikus adatot úgysem tárolunk pendrive-on, csak úgy, ha megvan máshol is. Tehát ott nincs folyamatos írás-olvasás.

NTFS-sel további probléma az is, hogy minden műveletet logol (ezért olyan stabil), ami több írást jelent -> hamarabb megy tönkre a cucc. De persze mindenkinek szíve-joga arra formázni a pendrive-ját, amire akarja. Én maradok az ExFAT-nál :)

2019. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Attól (is) függ, hogy hol használod. Ha csak Windows-os környezetben, akkor jó az NTFS is. Ha más rendszereken (Linux/macOS) csak olvasni kell, akkor is jó az NTFS. Utóbbi esetben ha írni is, akkor már lesznek gondok, és jobb választás az exFat.
2019. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

exfat

pendrive nem adatmegőrzésre való

azért is jobb az exfat mert ma már sok tv-re telefonra lehet pendriveot dugni de azok nem olvassák az ntfs-t

2019. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8: A Linux már sok-sok éve gond nélkül írja/olvassa az NTFS-t


#9: Az én nem okos TV-m minden probléma nélkül kezeli az NTFS-es pendrive-ot.

2019. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Pendrive kötet visszaállítása?

Sziasztok,van egy maxell 32gb-os pendrivom,lemezkezelőbe a partíciós sémát MBR-re akartam vissza állítani,de mikor formázni akartam véletlen nem a formázásra hanem a kötet törlésére mentem és azóta a lemezkezelő se látja és használni sem tudom.Ezt valahogy vissza lehet...

Hogyan tudnám levenni a Pendrive-rol az írásvédettséget?

A Lemez írásvédett.Szüntesse meg az írás védettséget vagy használjon másik lemezt.A pendrive egy Eaget F50 alig múlt 1.hónapos.Gépre tudok másolni ,de a pendrive-ra nem tudok,formázni sem tudom, teszteltem sok progival és 0 bad sectort írt, már próbéltam pár dolgot,de...

Bootolható Pendrive HIBA. UEFI, win 10enterprise Rufussal leformázva GDP particióra, Fájlrendszer átállítva NTFS Iso képfájl csinálva. TOVÁBBRA sem...

Összeomlot a windows vaami x00000098 as hiba,nem tölt be.Újra szerettem volna telepíteni(DVD-olvasó nincs a laptopban) de nem érzékeli az USB-t sem boot menüben sem pedig sehol.

Menthetők még a pendrive-on lévő adatok?

Ha csatlakotatom a pendriveomat (DataTraveler G4, NTFS fájlrendszer), azt írja a gép, hogy használat előtt formázni kell. De akkor minden adat elvész, és még nem csináltam biztonsági másolatot.. :S Informatikus szakember meg tudja ezt oldani, ha beviszem egy szaküzletbe?

Mekkora a legnagyobb pendrive, amit FAT32-re tudok formázni Windows 7 alatt?

Kompatibilis kell hogy legyen régebbi eszközökkel, amik csak FAT32-t tudnak kezelni.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!