Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez formázás?

Merevlemez formázás?

Figyelt kérdés
Van egy használt ám régebbi típusú merevlemezem (a gépem sata2-es az emlitett hdd sima satas) a csatlakozókkal nincs probléma a merevlemez működik viszont az én gépem nem ismeri fel. Mivel egy régebbi gépből lett kimentve windows xp rendszer van rajta (32bit) és talán ez is probléma lehet.. megpróbáltam felismertetni a géppel, de nem sikerült.. Hogyan tudnám leformázni róla a régebbi adatokat? Próbáltam keresgélni az interneten, de ezzel kapcsolatban sehol nem találtam adatot. Mindenhol csak arról írnak az épp használt hddt, hogy formázzam le viszont én egy működő rendszer segítségével szeretném ezt megtenni úgy, hogy ami működik ne károsodjon. Meg lehet oldani?

2019. jan. 18. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lemezkezelő látja?Bios látja?
2019. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem egyik sem.
2019. jan. 18. 23:41
 3/8 anonim ***** válasza:

A Windows Lemezkezelőjével:

* [link]

* [link]

feltérképezheted és eltávolíthatod a régi Windows XP-s partíciót, és újat hozhatsz létre.


A Hard Disk Sentinel:

[link]

nevű segédprogrammal meg ellenőrizheted a lemez kondícióját, hőmérsékletét,teljesítményét:

[link]

végezhetsz különböző teszteket a lemez felületén:

[link]

2019. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Holnap megpróbálkozok vele. Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 18. 23:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3: Ha a BIOS sem látja akkor hiába ajánlasz akármilyen programot. Esetleg cserélj SATA kábelt vagy SATA portot ahova dugod. Ha sehol nem látja akkor egy billegő szék alá még jó lehet...
2019. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"3: Ha a BIOS sem látja akkor hiába ajánlasz akármilyen programot"

A kérdező a topiknyitó kérdésében ezt nem közölte, így csak a konkrét kérdéssel foglalkoztam.


Ha a BIOS sem látja, az gond: a SATA kábel/port illetve a tápellátás ellenőrzése/cseréje javallott (felpörög egyáltalán? bár ezek a modern merevlemezek eléggé csendesek, de lehet hallani őket), illetve ajánlott önállóan (más meghajtókat eliminálva) megpróbálni.

2019. jan. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen pörög. Ma még nem próbálkoztam meg vele. Reggel fogom megcsinálna ma nem igazán volt időm foglalkozni vele.
2019. jan. 20. 00:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Sikerült leformázni úgy tűnik a sata kábelekkel volt a gond szerencsére nemrég rendeltem egyet így hamar kiderült a gond.
2019. jan. 20. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!