Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől fogy el a memória?

Mitől fogy el a memória?

Figyelt kérdés
Mostanában előjön az a hiba a gépemen, hogy elfogy a memória és lelassul minden (windows out of memory hibaüzenet). A feladatkezelőt megnyitva látom hogy a memóriát 95-99%-ban használja a gép, de a programok amik futnak csak 1-2MB-ot (vagy annyit se) használnak. Ilyenkor csak a reset segít, mert leállítani sem tudom a gépet mivel rámegyek a leállításra, kijelentkezik, elsötétül a monitor aztán kikapcsolás helyett visszadob az asztalra. A gépemben 16GB memória van, memtestet futtattam és nem jelzett hibát. Újratelepítettem a rendszert, egy ideig jó volt aztán megint elkezdte. A rendszerem Windows 10, általában 10-25% között mozog a memória használat ha minden jó. Mi lehet a gond?
2019. jan. 20. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, hogy melyik, de én vírusra gyanakszom. Telepítettél valami szokatlant mostanában?
2019. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez vírus lesz, nézd meg mit töltöttél le utoljára nem legális forrásból (főleg programok, .exe fájlok, .iso csomagok stb), valószínűleg valami rosszindulatú dolog van benne (pl kriptovaluta bányászatot indít a gépeden).
2019. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vírusirtót lefuttattam (Avast) de nem talált semmit. Még a Kaspersky-t megpróbálom majd. Újraindításnál mostanában kiírja hogy nem sikerült bezárni egy bizonyos "G" nevű alkalmazást. Fogalmam sincs mit takar, csak egy G betűt ír és rá kell mennem hogy mindenképp induljon újra.
2019. jan. 22. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:
eredeti a windows telepítőd? Lehet maga a telepítő vírusos
2019. jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!