Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 144hz-es monitor vásárlás...

144hz-es monitor vásárlás előtt állok. Megéri többet kiadnom szerintetek a G-sync-es monitorért?

Figyelt kérdés
egy gtx 1070-es videokártya van a gépembe, csak a fortnite-al, és a league of legenddsel játszok. Amiben megvan a fix 144fps.

2019. jan. 21. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

A g-sync lényege, hogy nincs képtörés/képelcsúszás (ezt szokták v-snyc opcióval javítani, ami fixen max 60 fps-re korlátoz), illetve rövidíti a gép és a kép közti késleltetést. Gyakorlatban az első hasznos, a második meg ordas nagy marketing, mert soha az életben nem fogod észrevenni, hogy 3 ms vagy 5 ms alatt frissül a monitor, ugyanis nem képes a szemed követni.


Képtörés:

[link]


Hogy neked a képtörés kiküszöbölése (már ha van/lesz) megér-e egy jó combos felárat, csak rajtad áll.

2019. jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, néztem olyanokat ami freesync-es, de ugye az az amd videokártyákat kezeli keptoresnel, de ha en mondjuk freesync-es monitort veszek akkor ugyanúgy jó lesz a 144hz meg minden?
2019. jan. 21. 10:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyan úgy jó lesz, de jan 15 óta az új driver már lényegében engedélyezi a freesync használatát nv kártyákon. Erre az nv hitelesített is pár monitort, de a legtöbb freesync monitorral hiba nélkül megy az nv kártya.

Meg 144Hz mellett ez már közel se annyira fontos, sőt én ink ki szoktam kapcsolni és hagyom a képfrissítést 144-en, nekem folyamatosabb érzetet kelt így, és képtörés is alig van.

2019. jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!