Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak én érzem, úgy, hogy a...

Csak én érzem, úgy, hogy a Windows XP óta minden újabb változat rosszabb volt?

Figyelt kérdés
Az XP egy nagyon jól használható oprendszer volt és a gépigénye is igen baráti volt. Kevés erőforrásból is meglepően jól gazdálkodott, de ahogy kijött a Vista, 7 ezekkel már érezhető volt, hogy a MS egy új irányzatot kezdett el követni. Azért az mégis durva, volt, hogy amíg XP már egy P3-as gépen is viszonylag jól tudtál futtatni, addig Vistához meg már egy minimum 3x erősebb gép kellett. A Win 7-et sokan jobban optimalizáltnak tartják a Vistánál, de szerintem ez ne igaz. Csak annak tudható be, hogy 2009-re már a sokan lecserélték azokat a gépeket amin a Vista szarul ment. De úgy látom, ez a borzalmas erőforrás zabálás a Win 10-nél is ugyanúgy meg van. Nem értem ezek a rendszerek miért nem a teljesítményre és a felhasználóbarátiságra vannak kihegyezve mint annó az XP volt?

2019. jan. 26. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
van kompatibilitási üzemmód állitsd át xp-re
2019. jan. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
80%
Nem csak te. De kapitalista piacgazdaság ezt teszi. Annak meg a jelszava: fogyassz, fogyassz és fogyassz. Tehát nem csinálhatnak meg úgy egy rendszert, hogy egy 20 éves hardveren is zavartalanul fusson.
2019. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xyasdd ***** válasza:
Na igen, az xp t en is a mai napig hasznalam ha a skypet nem tiltottak volna le rajta. Viccesnek talalom még ebben a 7 ben a szoftverhamisitasos àl pànik keltést :)
2019. jan. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xyasdd ***** válasza:
Hasonlo a helyzet mobiltelefonoknàl, szerintem sokkal komolyabb jobb a windows mobile csak hat itt is ellehetetlenitettek a hasznalatot igy maradt a teli hirdetesekkell levo android
2019. jan. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

A DOS pedig vígan fut egy XT-n is...

Az XP-nek ugyan alacsonyabb a gépigénye, de egy nagyobb teljesítményű gépen nem olyan hatékony, mint egy modernebb rendszer.

2019. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondolat és Nem érzelem, amit a kérdező ír. A gondolatért felelős vagy, és tudod irányítani. Sajnos magyarok nem tudatosak az érzelmi intelligencia téren.


Ad2 biztonsági okok miatt és performance miatt is jobbak az új win-ek. De vannak hiányosságok.


Egy winXp-t az nem tör fel, aki nem akar.

Persze, nagyon kényelmes és felhasználó barát volt. És win 10re nincs megirva a HP LJ 1000es széria nyomtatónak a drivere, pedig egy örökké működő és olcsó nyomtató volt. És sorolható sok minden, ami miatt az XP jó. Csak lejárt felette az idő és nincs benne pénz, hogy arra külön írjanak új programokat.


Skype azóta, amióta MS termék lett bloatware és sokkal jobb alternatívái vannak.


Win 7 is nagyon jól sikerült. A 8as nem volt rossz játékokra, de minden másra meg nem volt elég. Aztán ma már nincs támogatottsága win7nek és kerülnek ki újabb befoltozatlanság miatti hibái, ami support hiányában szintén biztonsági rés.

A win 10 kényszer megoldás. Sok jó és sok bosszantó dolog van benne.

Arch meg nem terjedt még el.

2019. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!