Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy 512 Gb-os SSD-t...

Vettem egy 512 Gb-os SSD-t (Samsung 860 EVO). Hogyan érdemes két darab partícióra osztani, vagy érdemes-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy kellene egy rendszer partíció, a Windows-zal, és azokkal a programokkal, amiket gyorsan szeretnék indítani, valamint egy másik olyan fájlokkal, amiket más programok töltenek be, tökmindegy milyen fájlok.


Nyilván azért szükséges a rendszerpartíció, hogyha végleg besz@rik az oprendszer, vagy valami vírust kap be, akkor tudjam törölni az egészet úgy, ahogy van.


Mennyit használjak fel az 512 Fb-től? Olvastam, hogy érdemes kevesebbet, mint a maximális kapacitás.


Okoz-e bármi problémát, hogyha két partíció lesz az SSD és nem egy? Mondjuk rövidíti-e a meghajtó élettartamát?



#SSD #adattárolás #rendszer partíció #SSD partíciók létrehozása
2019. jan. 27. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazabol jobb lenne egy kisebb SSD rendszernek, meg egy nagyobb a programoknak. Igy, hogy 1 drive van, en szetkapnam egy 100-as vagy 120-as rendszerparticiora, meg a maradekra, amire telepitem a programokat. Win10 hajlamos eleg rendesen felkajalni a helyet, ugyhogy ilyen 60-70 gigakkal ne szivasd magadat, sporolasbol.


~5%-ot ne particionalj egyaltalan, jo lesz tartaleknak.


Az SSD-nek a particionalas (is) tok mindegy, nem lemeztanyeron kell ideoda ugralnia a fejnek, hogy az osszevissza olvasas szethajtsa, raadasul nincs sebessegkulonbseg a 'lemez' eleje es vege kozott sem.

2019. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
SSD-nél nem ajánlják a partícionálgatást, hogy egyenletesebb legyen az írás.
2019. jan. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!