Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mi lehet a probléma?

Szerintetek mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Hogy is kezdjem, párnapja nekiálltam kitakarítani a gépet, nem is volt semmi baj addig amíg el nem jutottam a processzoriik, ugyan is az elégé öszze volt ragadva a hűtőbordával, gondoltam félre rakom addig amíg letakarítom a foglalatot, meg a környékét igen ám de én ökör meglöktem azt az állványt közben amire a cpu raktam a bordával és hát repült egy kicsit aminek az lett a következménye hogy a borda egyik sarka csúnyán eldeformálódott nagyobb baj viszont az volt hogy mivel AMD A4-5300, 3600 MHz, procim van(tudom nem mai darab) a proci lábai hogy is mondjam egy picit lekonyultak a lapra, más félóra fésülés után sikerült nagyából visszaállítani úgy hogy bele menjen a foglalatba, igaz miközben fésültem sajnos egy 2-3 lábacska letört, nagynehezen sikerült is újra életre lehelnem a gépet, de valamiért nagyon szaggatott, gondoltam a cpu lett kuka, de azért át néztem az adatokat és akkor láttam hogy 6 helyett csak 2 gb ramot érzékel a gép. Úgy voltam vele hogy jól van biztos rosszul raktam vissza kiszedtem a ramokat fordítva vissza is raktam őket de ekkor meg, csak a 4gb-os volt elérhető, legközelebb beléptem a biosba és megnéztem a beállításokat, ahol az volt az első feltűnő dolog hogy a rendszer elméletileg látta mindkét ramot de csak az 1es slotban lévőt engedélyezte valamiért, aztán megcseréltem a két ramt és akkor is ez volt a helyzet, aztán az is feltűnt hogy a két slot elm. 1-3 csatornát agy mi a fenét használja most viszont a 2-4es csatornát használta vagy mi a fene, valamint a ramok óra jeleinek beállításai is kicsit másak voltak, a ramok órajelleit ugyan sikerült össze passzintani de ez sem tudta megoldani a helyzetet slotok csatorna használatait pedig sehogy se tudtam átállítani, aztán csak abba a slotba raktam ramot amelyikben ugyan észlelte a rendszer a ramot de nem engedélyezte, ekkor a gép elindult, e se kép, se pityegés semmi sem történt, ezután már odáig is eljutottam hogy frissíteni próbáljam a biost de vagy nem találtam megfelelő verziót vagy amit találtam azt nem volt hajlandó elfogadni, most megpróbáltam újra rakni a Windows hátha az zavart be mivel nem tudom miért vagy hogy de a procis incidens után voltak programok amelyek egyszerűen nem voltak hajlandók elindulni, de volt pár fájlom is ami eltűnt igaz nem tudom ez hogy lehetséges, azóta próbálkoztam bios elem cserével de az sem hozott sikert, az alaplapom(Gigabyte GA-F2A55M-DS2)

Srácok minden tisztelet annak aki eljutott idáig, és előre is köszönöm a válaszaitok, valamint menni fog a zöld pacsi , remélem nektek van valami tippetek mert én elfogytam.



2019. jan. 31. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Az instabilitást a 2-3 hiányzó láb okozza, az fix. (Amúgy csoda hogy így elindult)


Nagyjából 90% esélyt adok arra hogy a ram buggot szintén.


A fájlok elvesztését biztos nem a proci okozza, vagy elnézed, vagy a merevlemezed már 0% körüli. HDSentinel-el tudod csekkolni.


Amúgy ha van egy kis fölös pénzed akkor én már kukáznám az egészet, igazából i5 2500+h61+8gb ddr3 kb 25-30.000-ből kijön, és ennyivel gyorsabb: [link]


Amúgy vannak bizonyos szervizek amik foglalkoznak AMD proci lábpótlással de szerintem nem érné meg.

2019. jan. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a CPU a baj. Azért nem látja az egyik ramot, mert a kitört lábak miatt nem tudja megcímezni. Na meg azzal, hogy fordítva beleerőszakoltad (mert amúgy nem megy bele fordítva) az egyik RAM modult, az is jó eséllyel meghalt. Sürgősen vedd ki a törött CPUt mielőtt nagyobb kárt okoz és szerezz be egy újat. A RAMot meg úgy tedd be ahogy azt kell, hogy a lyuk passzoljon a foglalaton lévő pöcökhöz. Ha az új CPUval sem indul akkor vedd ki az egyik RAMot, ha így se jó tedd vissza és a másikat vedd ki. Az egyik elvileg jó.
2019. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem úgy értette szerintem hogy fordítva, a ddr2-nél sem pont középen van a kivágás :D A slotokra értette.
2019. jan. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 hidd el, bele lehet azt erőszakolni fordítva. Nekem már sikerült, igaz az DDR 1-es volt. Jó kis fekete füst jött ki belőle és nem indult be többé a gép ha benne volt.
2019. jan. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1 Sajnos én is gondoltam hogy ez lesz a problem csak azért megpróbáltam hátha másnak van még valami ötlete, mert már én is kukázni akartam az egész setupot a tápot kivéve, csak mindig tolódik ez a beruházás, és most se akartam feltétlenül pénzt kiadni rá, ha nem feltétlenül muszáj :)

#2 jót nevettem, ramos dolgon, de annyira még én is értek a dologhoz hogy ne erőszakoljam bele a ramot fordítva slotba :)

2019. febr. 1. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!