Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SATA tápkábel és winchester...

SATA tápkábel és winchester közé milyen túlfeszültségvédő kábel van? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

IDE esetén is volt olyan, hogy a tápkábelre rá kellett húzni kis vezetéket és a winchester ezen keresztül csatlakozott.

SATA winchester esetén szeretnék ilyet, ha lehet, kicsi legyen, mert számítógépbe is szeretnék és külső házban lévő winchesternél is ilyet alkalmazni.

Lehet, hogy a mai tápegységeknél már nem jellemző a túlfeszültség-leadás, ettől függetlenül is szeretném.



#számítógép #winchester #SATA #kábel #csatlakozó #vezeték #túlfeszültség #túlfeszültségvédő #  elektromos túlfeszültség #  túlfeszültség védelem
2019. febr. 4. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok éven át szereltem, javítottam gépeket, de még ilyennel nem találkoztam. Nem csak valami árnyékolás volt, amit ráhúztál?

Több ezer gép javítása mellett nem akadt egy sem, amiben a winchester túlfeszültségtől ment volna tönkre. Arra viszont vigyázz, hogy (konnektorból kihűzott állapotban) mindig a gép fémházát erintsd meg először, mielőtt belenyúlsz és ott bármit megfogsz. Kisüljél, ha fel vagy töltődve.

És olyan táppal sem találkoztam, ami úgy ment volna tönkre, hogy nem megszakadt, hanem megugrott a feszültsége. Olyannal viszont igen, hogy villámláskor ment tönkre, utólag kiderült, hogy nem csinálták meg a (családi házban) az előírt földelést, valószínűsíthető, hogy ez okozta a tápegység hibát.

Ha biztonságot akarsz, javaslom, hogy ellenőrizd a konnektorok, tápkábelek érintésvédelmi erét (zöld-sárga csíkos). Lehetőség szerint minden gépet és rácsatlakozó eszközt(nyomtató, modem, router, és egyebek) ugyanabba a konnektorba dugj egy túlfeszültség védett elosztóval. Az összes vezetékkel összekapcsolt eszköz ugyanazon a fázison legyenek, ha több fázis van a házban.

2019. febr. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Molex csatlakozóra ment valami doboz és abba lehetett bedugni kábelt, valami ilyesmi volt a túlfeszültség-védő.
2019. febr. 14. 15:16
 3/3 anonim ***** válasza:
A sokéves munkám során nem találkoztam ilyennel.
2019. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!