Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Ryzen 2700X-hez járó...

AMD Ryzen 2700X-hez járó gyári hűtő elég vagy érdemes venni egy másikat?

Figyelt kérdés

Vélemény a vízhűtésről?

Mondjuk ez: [link]



2019. febr. 5. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyilván nem hülyék, olyan hűtőt kapsz hozzá ami alap órajelen 100% terhelés mellett is képes lehűteni a processzort. Ha érdemben húzni akarod, és gondolom akarod, azért veszel X-es procit, akkor már nem elég a gyári.


Én inkább a MasterLiquid Lite 120-at venném, de amit linkeltél is jó!

2019. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Szerbusz!


Habár a Ryzenek elég jól sikerültek, előfordulnak még az X-es verziók között is rosszabbul sikerült darabok amiknek akár 1.4V is kellhet a gyári Turbo megtartásához. (Ilyen ez a silicon lottery)

Ha ilyet fogsz ki előfordulhat, hogy néha meg fognak ilyeszteni az akár tuning nélküli, alapórajeles hőmérsékletek is. Előfordulhat, hogy a gyári hűtővel, sőt egy-két olcsóbb léghűtővel is furcsán magas peak hőmérsékleteid lesznek. Persze az AMD biztosítja, hogy a garancia időt (persze még akár évekkel többet is) kibír majd a processzorod, de ha egy ilyen erős processzort nem 1-2 hanem akár 10 vagy több évre vettél akkor megéri beruházni legalább egy vízhűtésre. Meg ugye szebben is mutat ha nem 89 hanem 60 fok a turbóval kínzodd proci hőmérséklete.


Én személyesen nem ajánlanám ezt a vízhűtőt(ráadásul prohardveren nem is ajánlott). Válassz valami mást, én az Arctic Liquid Freezer 120-ast használom az 1600X-emen és rohadt jól megfogja a hőmérsékleteket. Persze ezen lehet halkítani én is egyből cseréltem a gyári szendvics ventiket Apache Piranhara, jobb is lett mert ugyebár ez a venti simán átfujja egymaga a 45 milis radit. Ja és persze halkabb is.

Esetleg megéri még a DeepCool Captain 120 vagy a LEPA AquaChanger 120.

Persze erre még dukálna egy 240-es AIO, szerintem egy 120-assal még a 3,8 Ghz is necces lenne All Core.

2019. febr. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha van rá pénzed akkor Noctua NH-D15 SE-AM4 ő a bajnok hangtalan és egy vadállat cooler.
2019. febr. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazat adok abban, hogy elég nagy a szórás procik között melegedést illetően.

Több ilyen gépet is raktam össze tervező cégnek és egy LC-cc-120 simán megbírkózik vele, csendes és nem kerül egy vagyonba. Ár/teljesítmény szempontból a legjobb ajánlat a piacon.

2019. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!