Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép összerakásához...

Számítógép összerakásához minden alkatrészt máshonnan érdemes megrendelni?

Figyelt kérdés
Egyelőre nem néztem ki magamnak minden alkatrészt, de úgy tűnik, hogy nem fogok találni egyetlen helyet ahol mindent jó áron megkapok. Mindent máshonnan érdemes rendelni?
2019. febr. 6. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy helyről érdemes megrendelni, mert ha pl. 5 helyről rendeled, akkor az 5-szörös szállítási költség.
2019. febr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ha jól számoltam akkor 5 ezernél többet spórolnék azzal ha mindent máshonnan rendelek, hülyeség is volt ezt megkérdezni, inkább más dolgok érdekelnének, pl h érdemes e minden alkatrészből ugyanazt a márkát választani? Pl asus alaplap meg videókártya, vagy teljesen mindegy? Hallottam ilyeneket h néhány alkatrész egymással nem működik olyan jól és könnyebben felmelegszik
2019. febr. 6. 22:47
 3/7 anonim válasza:
0%
1 helyről. És miért te raknád össze? 5000-ért összerakják és tesztelik is. Az IPON oldala ráadásul "bolondbiztos", így ha akarnál sem tudnál nem kompatibilis alkatrészeket összerakni.
2019. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de hol hallottad ezt a hülyeséget, hogy eltérő gyártótól származó alkatrészek nem működnek együtt, meg jobban melegszenek? Ilyen nem létezik. Bármit bármivel össze lehet rakni. Működni fog.
2019. febr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, egyedül a ramokból érdemes egyformákat venni.
2019. febr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eléggé össze vissza beszéltél dolgokat. Először is, ahogy a többiek már leírták, nem éri meg több helyről rendelni, egyrészt, mégha spórolnál is vele, akkor ahány helyről rendeltél. annyiszor több számlát kell babusgatnod. Ráadásul máskor is kapnád meg őket, meg több futárt kellene várnod.


Másrészt ez a kompatibilitás... ha ugyan olyan a csatlakozó, akkor kompatibilis. Nekem ASRock lapom van, benne 2x4 GB TeamGroup és mellette 2x4 GB Corsair RAMokal. Semmi baj nicns velük, pedig az egyik CL11 a másik CL9.. össze rakják maguknak(nyilván a rosszabbhoz), amit kell. Volt nekem ASUS kártyám, Gigabyte kártyám, MSI, és most egy GTX1060 Founders edition és soha semmi baja nem volt ilyen téren. Hülyeség az azonos gyártós mese.


Összegezve: Célszerű 1 max 2 helyről beszerezbi a dolgokat és azokat, amik árban épp megfelelőek, márkától függetlenül. (pl. ASUS kártyák elég drágák/ érdemes lehet használban gondolkoznod)

2019. febr. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hiába tudnál vele spórolni, nem igazán éri meg mindent más helyről venni, mert sok bíbelődés lesz pl. a garanciával, papírok, stb.

Inkább egy, de megbízható helyről vedd, ahol tudod, hogy a garit is normálisan intézik. Én is úgy voltam, mikor a gépemet vettem, hogy hiába lett volna olcsóbb pl. PCX-ről, inkább a helyi, 25 éve működő PC boltból vettem, ahol ismerem a tulajt és gond nélkül intézik a garanciát.

Egyedül az ODD-t nem onnan vettem, mert nekik nem volt olyan, amit akartam.

2019. febr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!