Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond a videókártyáv...

Mi lehet a gond a videókártyával (gtx960m)?

Figyelt kérdés

Adott egy asus rog gl552vw laptop, melyben egy

Intel HD Grapics 530 és

Nvidia GTX 960m van


Játék közben nem hozza az elvárt fps számot a gtx 960m


- Dying Light 10-20 fps (mindent a legalapabbra állítva) - ez korábban ezen beállításokkal 40-60 fps körül mozgott

- Forza Horizon 4 10-20 fps leggagyibb beállításokkal 1366*768 felbontáson - korábban full hd-n közepes beállításokkal megvolt a 30 fps


és az összes többi játékba is jóval alacsonyabb, nem stabil fps számot hoz a megszokotthoz képest.

ezen értékekkel végig olyan mintha az integrált kártyát használná a gép


- nvidia driver fenn van (több verzióval is próbálkoztam már ugyan az volt az eredmény)

- üzemi hőmérséklet abszolút elfogadható, szóval nincs túlmelegedési probléma

- nvidia vezérlőpultban próbáltam átállogatni hogy csak a kártyát használja, semmi

- a gép most lett újrarakva - pont ezért mert előjött ez a probléma

- a kártyát látja a gép, nem jelez nála hibát

- a biosban még nem turkáltam

- ha letiltom az integráltat akkor még másik képernyőre sem enged kivetíteni "próbálkozzon másik videókártyával" - szóval a gtx 960m-et nem használja.


Valami ötlet hogy miért van ez?



2019. febr. 10. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
vezérlőpult-energiagazdálkodásban rakd át teljesítmény centrikusra a sémát, illetve mivel nem mai darab, mikor volt utoljára szétszedve és kipucolva? egy pasztázás mindenképp ráférne, szervizben pár ezerért megcsinálják.
2019. febr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kb 3 éves masináról van szó. Szétszedve még nem volt.
2019. febr. 10. 12:13
 3/7 A kérdező kommentje:
A hőmérséklet alapjáraton 50 fok körül mozog, terhelés alatt, játék közben 70-80 fok közt - ezek az értékek újonnan sem voltak sokkal alacsonyabbak
2019. febr. 10. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:

az lehet hogy nem volt alacsonyabb, de nem mindegy milyen terhelésnél éri el, mert míg régen mondjuk ment 100%-on a gpu és úgy lett 80 fok, most lehet ezt 60%-os terhelésnél csinálja.

3 év alatt darabosra szárad a paszta, plusz a kis venti ki és beömlőknél összegyűlik a por, ami tovább csökkenti a hatékonyságot.

2019. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
valószínűleg neked van igazad, kifogom pucolni a gépet, viszont közben arra is rájöttem, hogy azért nem volt fps mert végig az integrált kártyáról ment minden annak ellenére hogy én már mindenféle beállítással próbálkoztam az nvidia vezérlőpultban, energiagazdálkodást is átállítottam és már vagy a 10. illesztőprogramot telepítem - és még mindíg nembírom működésre bírni. A többi driver fenn van már az Asus honlapjáról telepítve
2019. febr. 10. 15:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapjáraton IGP-vel megy, vagy hogy nézted, hogy játék alatt mit használ?
2019. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
letiltottam a dedikált kártyát és megnéztem ugyan azon játékban az fps-t, ugyan az volt letiltva illetve ha engedélyezve volt akkor is. Figyeltem a gpu tevékenységet is akkor semmi sem volt..... - most már ott tartok hogy sikerült életet lehelni bele, de nem hozza az elvárt szintet (szerintem a windows frissítések kevertek be, szoftveresen lehet valami rossz, mert 1 héttel ezelőtt semmi baja nem volt)
2019. febr. 10. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!