Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM bővítésnél egy db, vagy...

RAM bővítésnél egy db, vagy kettő egyforma, esetleg két különböző GB méretű a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Jelenleg a gépemben (AsRock G31M-S R2.0 alaplap)1GB-os DDR2 RAM van, amit szeretnék bővíteni.

Olvastam arról, hogy 32-bit-es rendszer max. 3,5 GB RAM-ot kezel. Ezt figyelembe véve, melyik a leghatékonyabb variáció?

- a meglévő 1GB-os mellé még egy 1GB-os,

- egy darab 2 GB-os,

- vagy a meglévő 1GB-os mellé tehetek-e egy 2GB-osat?

Természetesen azonos márkájú, órajelű RAM-ról beszélve.



2019. febr. 18. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
rakhatsz te bele 2x2 GB RAMot is. Ilyenről még nem hallottam, amit írtál. Sőt, nekem 4GB RAM van 32bites rendszerre és működik rendesen.
2019. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Márkának semmi jelentősége, ha nem kitben veszed semmi sem garantálja hogy ugyanolyan típusú ramot kapsz, függetlenül attól hogy mi van a dobozra írva. Az órajel is csak azért fontos mert mindegyik a leglassabb ram sebességén fog futni. A méret ilyen szempontból teljesen mindegy, az viszont nem hátrány ha párban vannak(2, vagy 4), máskülönben nem tud dual channelben működni, sebesség szempontjából 1+2, vagy 1+1.
2019. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne 2x2-es (2x2GB@1066Mhz) csomagot venni, akkor lenne DualChannel is. Ennél többet teljesen felesleges venni, egy 32-bites Windows csak 4GB-t lát be (jól tudod).

Nekem anno az volt a helyzet, hogy 2x1GB@800Mhz memória volt, az egyiket cseréltem egy 2GB@1066Mhz-sre, amivel nem számoltam, hogy a memóriavezérlő a kisebbik, 1GB-s modul órajelén járatja majd 2GB-set is.

Ezért érdemes mindkettőt cserélni egyszerre.

2019. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!
2019. febr. 18. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyagiaktól függ......

Ha benne levő ram 1 oldals 8 chippel, akkor vegyél hozzá egy azonos időzítésű 2 oldalas 16 chippel szerelt ramot és nem bukod a Dual chanelt

ha több pénzed van ,akkor 1 gb ram eladod és veszel 2 db 2gb ramot, ami azonos felépítésű.

2019. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocsi a lényeg lemaradt, az első esetben egy 2 oldalas 16 chippel szerelt 2gb modult kell venni hozzá
2019. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!