Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől melegszik ennyire a...

Mitől melegszik ennyire a procim? (i7 4790k, gyári intel processzorhűtő)

Figyelt kérdés

Utóbbi pár hónapban arra lettem figyelmes, hogy egyre melegebb lesz a proceszzorom terhelés alatt, simán meghaladja akár a 75 fokot is. Alapjáraton 30-35 fok körül van, ami tudtommal normálisnak számít.

Mivel mostanában nem cseréltem alkatrészeket a gépben, a hővezető pasztára gyanakodtam, ezért kentem rá újat, de semmi nem változott.

A hűtő egyébként relatíve tisztának mondható, a gépház rendesen szellőzik, nem poros belül, szóval nem értem, mi lehet a gond.



2019. febr. 26. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy neked már akkor is ennyire melegedett mikor vetted a procit. De lásd nekem i7 7700T-m ami eleve egy 3.1 ghz-s cpu vagy 3.0 ghzmivel csokkentett orajelu van amir már fel húztam alap órajelre olyanra amin a 7700 vagy 7700k megy , utána most pedig ketyeg 5.3 ghz-n az új hűtővel! De ez eleve egy csökkentett órajelű turbó proci! Viszont a gyári hűtője ennek is annyira szar, hogy alapjáraton 45 fokon ment! Játék alatt pedig nekem is elérte a 65 fokot ! És én igaz egy 25k-s hűtőtt vettem mellé. De 10k-ért már veszel olyat amivel nem fog megsűlni akkor sem ha 0.2 ghz-t húzol rajta! Mert ezek az intel gyári hűtők nagyon vacakok! Vedd meg ezt: [link]
2019. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kb. 2 és fél éve vettem, akkor terhelés alatt max. 60-62 fokig ment fel. Csak egy pár hónapja kezdett el ennyire veszettül melegedni. Az előbb kifújtam még egyszer, patyolat tiszta a gép kívül-belül, a hűtő stabilan van rögzítve, szóval most már semmi ötletem sincs, hogy mi lehet a gond.

Nekem gyári órajelen van egyébként, nem szoktam húzni.

Emellett ami még feltűnt, hogy a proci ventilátora nem igazán pörög fel 1800 RPM fölé még 70 foknál sem, míg korábban már a 60 fokot elérve 2000-es fordulatszámmal hűtött.

2019. febr. 26. 22:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindenképpen beruházok majd egy komolyabb hűtőre, vagy esetleg egy vízhűtéses rendszerre, de pillanatnyilag ezzel kell boldogulnom.
2019. febr. 26. 22:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenesetre egy újrapasztázás nem ártana.
2019. febr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kicsit megbütyköltem a BIOS beállításokban a fan speedet, és sikerült elérnem, hogy 95-98%-os kihasználtság mellett sem lépi át a 73 fokot. Játék közben max. 65 fokig megy fel. Ez már jó, vagy még csiszoljak rajta?
2019. febr. 27. 11:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia 74C a max, 75C fokon throttling lesz (vissza vesz a teljesítményből hogy ne égjen le).

[link]


Nincs véletlenül radiátor mellett a PC doboz, vagy nem 23C felett van a szobában?

2019. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!