Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelenthet ilyen sokat a...

Jelenthet ilyen sokat a hűtőpaszta minősége?

Figyelt kérdés

Én régebben úgy hallottam, hogy a hűtőpaszta minősége önmagában csak minimálisan befolyásolja a hőmérsékletet és 5°C-nál nem nagyobb a differencia egy olcsó és egy felsőkategóriás paszta között.


Ennek ellenére ma tartottam egy nagygenerált a gépen, de sajnos későn vettem észre, hogy elfogyott a pasztám és csak valami ebay-es olcsó noname akármi állt rendelkezésre, amit korábban még hozzám vágott egy ismerős. Google-ön kerestem, hogy másoknak mi a tapasztalata ezzel és mindenki azt mondta, hogy nyilván rosszabb a legjobbaknál, de 3-4°C-nál nagyobb eltérésről senki nem beszélt, úgyhogy gondoltam ideiglenesen jó lesz.


Újrakentem a procit, mert még a gyári volt rajta (tudom sokan mondják, hogy a gyári simán kibír 1-2 évet, de nekem rossz tapasztalataim vannak a gyárival, úgyhogy cseréltem) és a GPU-t is, mert használtan vettem és az előző gazdája nem tudta megmondani, hogy milyen pasztát használt, ezért gondoltam újrakenem.


Hát a végeredmény az lett, hogy stresszelés közben fele annyi idő alatt a proci 87°C helyett 91-re emelkedett, a GPU pedig 68-ról 81-re.


Ekkora hőmérsékletkülönbség szerintem nem magyarázható a paszta minőségével, főleg, hogy sokan azt írták nem is olyan rossz ez. Viszont akkor mi lehet a baj? Minden venti dolgozik, minden jól van összerakva. Mivel a CPU és GPU között csak a paszta a közös nevező, ezért nekem gyanús, hogy csak az lesz a baj. Szerintetek?


2019. márc. 2. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Teszt:

Lenovo Legion Y520 – CPU / GPU átlag (AVG) és maximális (MAX) hőmérséklet.

Gyári, egy magas minősgű: MX-4, és a csúcs: Thermal Grizzly Conductonaut


gyári paszta: CPU:93 GPU:75

Arctic MX-4: CPU:88 GPU:72

Thermal Grizzly Conductonaut: CPU:82 GPU:71

2019. márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*és ezen a laptopon a gyári paszta is egész jó minőségű, sokkal jobb mint pl intel vagy amd procikhoz kapsz alapból.
2019. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszi a választ. Akkor ezek szerint mégiscsak sokat számít.
2019. márc. 2. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:
és asztali pc-n még nagyobb a diferencia a gpu ba mint egy laptop gyengitett vga-ján, szóval igen a paszta a gond
2019. márc. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom MX-4 pasztát használj és amig megvan a cucc többet nem kell újra pasztázni. 8 év a kiszáradási ideje.
2019. márc. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam az MX4 6 °C mínuszt jelentett.
2019. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!