Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől van égett műanyag szag?

Mitől van égett műanyag szag?

Figyelt kérdés
Oké, szituáció: Piszkos hülye vagyok a gépekhez és felújításba kezdtem egy kis segítséggel. A lényeg, hogy a gépbe került egy Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FBK2/8 memória + Gigabyte GA-78LMT-USB3 R2 alaplap +AMD FX-8350 FD8350FRHKBOX processzor + MSI Radeon RX 470 4GB GDDR5 256bit PCIe . Az Akyga 500w tápot meghagytam illetve a benne lévő 500Gb-s merevlemezt. Mikor nekiállok játszani ( név szerint Assassin's Creed Origins-el) az hagyán hogy felbúg a gép mint az állat, ami valamelyest érthető mivel két venti van a videókártyán ami hangos lehet. Kb 5-10 perc játék után atom égett műanyag szag jön a házból illetve enyhe ciripelő hang, nem is tudom, olyan tipikus elektromos zörgés csak hol abbamarad, hol megint elkezdi. Valami nagy koponya tud valamit? Az a nyomorult táp okozhatja? (viszem holnap pc szaküzletbe csak, már piszkosul érdekel mi okozhatja)

2019. márc. 3. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akyga 500wattos táp nincs több kérdésem, probléma megoldva !!

Nemtudom ezekre van egyáltalán gari ha új.


vegyél egy normális tápot:

FSP 400w hexa+

FSP Hyper M 500W / Corsair CX450M / CX550M / Cooler Master G450M / G550M / be quiet! Pure Power 10 (CM) 500W / be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / Bitfenix Formula 450W / 550W / Seasonic Focus Plus 450W / 550W

2019. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A táp kiváló minősége okozza.
2019. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Piszok régi a táp, tehát garancia nincs. Cserélem egyből is le akkor. Viszont a kiba*zott hang is attól van? Mámint hogy játék közbe kb üvölt a gép? Mint a mosogép konkrétan olyan hangos
2019. márc. 3. 15:24
 4/6 MGéza ***** válasza:
Vélhetően igen. Akyga akár egy hetes korában is képes üvölteni, eleve rossz a a tápegység hatásfoka, melegszik mint az állat, dolgoznia kell folyamatosan az amúgy is rossz minőségű ventinek, ami így nem csoda hogy több éves korára kikészül teljesen.
2019. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt a tápot attól függetlenül is érdemes (kell) cserélni, hogy az okozza-e a problémát, mert se a gépre, se rád nézve nem biztonságot. Ha eldurran, jobb esetben csak a gépet, rosszabb esetben a fél házat is viszi magával :(


(jó, azért az túlzás)


Na, minden viccet félretéve kigyűjtöttem néhány modellt, amiket nyugodt szívvel tudok ajánlani:

FSP Hexa+

CM MasterWatt Lite

Enermax MaxPro

EVGA B1

Be Quiet! System Power 9

Corsair CX450M / CX550M


Kicsit drágábbak, de megérősek:

Bitfenix Formula / Whisper M

Seasonic Focus Plus Gold vagy Platinum

Corsair TX550M / RM550X

EVGA G2 / GS

Super Flower-ből akármelyik

2019. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért beszartok, hogy a visító hang az zsír új procinak a ventije..
2019. márc. 25. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!