Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom, hogy a laptop...

Honnan tudom, hogy a laptop akku meghalt és nem a géppel történt valami?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra, valami történt az aksival vagy a géppel, pirosan világít az egyik lámpa a laptopon. Csak akkor tudom elindítani a gépet ha az áramforrásra van dugva, azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy az akku meghalt, de nem tudom mennyire lehet benne 100%-ig biztos.Ha kiveszem az akkut akkor nincs pirosan világító lámpa illetve gépindításnál nem kapok hibaüzenetet, hogy akkuval történt valami hiba és cseréljem.

Nem szeretnék úgy akkut rendelni, hogy lehet a laptoppal történt valami.

Egyébként egy 5 éves dell inspiron 3537-ről van szó.



2019. márc. 3. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elég érdekes, hogy egyik napról a másikra. Valószínűleg akku probléma, de így nehéz megmondani. A hiba megjelenése előtt mennyi időt bírt az akksi?
2019. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Így sosem mértem, de 1 órát minimum, nem az volt, hogy már csak 20-30 percet bírt a teljes töltöttség után.

Elméletben ilyen hibásodás előfordulhat? Vagy ez nagyon ritka?

2019. márc. 3. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ritka meghibásodás.

Tapasztalataim alapján 99,9%-ra teszem, hogy az akksi halt meg. Általában amikor meghibásodik valami, akkor az egyik pillanatról a másikra szokott bekövetkezni! :)

2019. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, lehet cellazárlat. A laptop akkukban 6 cella van (ceruzaelemre hasonlítanak), 1, esetleg 2 zárlatos cellával még elmegy a gép, csak erőteljesen csökken a készenléti ideje, de ha túl sok cella megy tönkre, akkor el sem indul. Az "1 óra minimum" nem túl meggyőző, valószínűleg már korábban is volt hibás cella, de most tönkrement még egy és így már nem tud elindulni. 5 évesen ez (sajnos) eléggé normálisnak mondható.
2019. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!