Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router firmware frissítés...

Router firmware frissítés után, nem csatlakozik a telefonom. Miért?

Figyelt kérdés

Hello.


Nem rég váltottam a gyári firmware ről DD-WRT re. Minden rendben ment, viszont a telefonom nem csatlakozik azóta. Hibaüzenetként ezt írja:


"TP-LINK_7A0F9C" eszközhöz való csatlakozás során időtúllépés történt. A csatlakozás sikert...


A többi eszköz (PC, Laptop, TV, Xbox, más telefonok) sikereseb csatlakozik és internetelérés is van. Amég a gyári firmware volt a routeren, semmi ilyesféle gond nem volt.


Router: TP-Link TL-WR841ND V8

Firmware: DD-WRT v3.0-r37305 (10/10/18)


Telefon: Huawei P8 Lite ALE-L21


Köszi, ha tudsz segíteni



2019. márc. 7. 12:49
1 2
 1/16 P.O.C. ***** válasza:
Próbálj ki néhány Wi-Fi csatornát.
2019. márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Eddig 3 at próbáltam: 3, 10, 13 Jelenleg a 13 ason van


A régi routernél is mindíg a 13 as csatorna volt, mert a környéken azt egy se használja. Kipróbálok még párat akkor.

2019. márc. 7. 13:25
 3/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ugyanez volt előtte is az SSID? Ugye törölted és újra csatlakoztattad?
2019. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen a réginél is ez volt. Igen töröltem. De akkor is ezt csinálta a telefon mikor még dd-wrt volt a router SSID je, miután felkerült az új firmware.
2019. márc. 7. 13:36
 5/16 hypno ***** válasza:

Nem a routerrel van a gond, hanem a telefonoddal. Szerintem nem kezeli a WPA2-PSK titkosítást.

Butítsd vissza a router titkosítását eggyel butábbra és nézd meg úgy.

2019. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 hypno ***** válasza:
...és/vagy használj csak angol karaktereket.
2019. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az alábbiakat próbáltam meg:

- WPA2-PSK (Ez volt alapból)

- WPA2-PSK/WPA-PSK

- WPA-PSK


Mindegyiknél AES volt beállítva WPA-algoritmusként (Mikor a WPA2-PSK/WPA-PSK nál megpróbáltam TKIP algoritmussal akkor a laptopnak sem volt kedve csatlakozni)


A telefon végig ugyanazt csinálta, kb 40 másodpercig írja, hogy Kapcsolódás (router neve) aztán az időtúllépéses szöveget :/

2019. márc. 7. 15:07
 8/16 A kérdező kommentje:

Ja, ez lemaradt:


Amíg a gyári firmware volt a routeren akkor is WPA2-PSK volt beállítva, AES algoritmussal.

2019. márc. 7. 15:08
 9/16 A kérdező kommentje:
Csak angol karakterek vannak a jelszóban, mivel a gyári van beállítva (8 szám).
2019. márc. 7. 15:13
 10/16 A kérdező kommentje:

A telefonon visszaállítottam a hálózati beállításokat, de semmi :/


Teljesen gyárira csak végső esetben szeretném, mert a rajta lévő dolgokat nem tudom lementeni, csakha veszek mégegy Micro SD t, mert az előző tönkrement.

2019. márc. 7. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!