Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a jobb megoldás? Ultra wide vagy 2 monitor?

Figyelt kérdés

Második monitort kell vennem, de nem tudom, hogy melyik a jobb választás. Most van egy 1080p-s 24"-os monitorom. És most három megodláson gondolkozok:

1. Ultra wide monitor legalább 1440p-s függőleges felbontással,

2. Egy 16:9 arányű 4k monitor + mellé a mostani

3. Ultra wide + mellé a mostani.


Ti melyiket választanátok? Kb.: 750€ a keretem.

És egy off kérdés a 10 bit-es színmélység mennyire fontos?



2019. márc. 11. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy 32es uw van kb 3 éve. Jó jó de nem elég magas. Ez a baj ott mutatkozik meg amikor sok dolog van a képen akkor le fel még belefér a latokorombe de a jobbra balra már oda kell nézni. Emellett a fullscreen ablak se jó mert ha rákattintok akkor az egész monitort beteriti és közepén megjelenik amit látni akarok. 2 monitor esetén 1 monitor telibe a másikon ott lehet a másik ablak.
2019. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mire kell?

Ha filmet nézni, játszani, akkor lazán az ultrawide-ra szavazok. Jobb élmény, plusz a célkereszt nem kerül épp a monitorok határára.

Viszont ha munkára, akkor csakis a két monitor. Produktivitásnál sokkal könnyebb szerintem már eleve azért, mert fizikailag úgy helyezed el, hogy neked jó legyen. Valamint az ablakokkal is könnyebb bánni, tudod használni a fullscreen módot.

2019. márc. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elsődlegesen munka (maya, zbrush, ...), másodlagosan játék.
2019. márc. 11. 19:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor legyen a 2-es opció.
2019. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!