Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép vízhűtés házilag?

Számítógép vízhűtés házilag?

Figyelt kérdés
Van egy gyengébb gépem amibe szeretnék (kísérletezzés képen) vízhűttést házilag. Az lenne a pontos kérdésem, hogy a vízhűtés mekkora hőmérsékleten tartaná a processzort? Esetleg van más (extrémebb) módszer erre? [Akik csak gúnyolni akarnak azok kérem ne is válaszoljanak.] És elnézést kérek ha nem írtam le mindent. Válaszokat előre is köszönöm!

2019. márc. 12. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha azt kérdezted volna, hogy egy autó mennyi idő alatt gyorsul 100-ra, de nem adtad volna meg, hogy pontosan milyen autóról lenne szó, milyen motorral, váltóval, stb...

Vízhűtést millióféleképpen lehet építeni, de a kérdésedből már látom, hogy neked erre nincsen szükséged és véleményem szerint azon kívül, hogy a vízhűtés "menő", nem feltétlenül jobb, mint egy léghűtő.

Például mutass nekem olyan processzort, amit mondjuk egy Noctua NH-D15 nem tud normális hőfokon tartani. Ugye, hogy nem tudsz? És nem kerül akár 100 ezer forintba, mint egy custom vízhűtés.

Ráadásul a vízhűtés nem is halkabb a léghűtésnél, hiszen a radiátort ugyanúgy le kell hűteni ventilátorokkal.

Ha meg elcseszel valamit (kilyukad a radiátor, lelazul egy cső, stb...), akkor elázik az egész géped és mehet a kukába.

2019. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vízhűtés és léghűtés között csak addig van különbség, amíg a víz fel nem melegedik. Az egy 20-30 perc, utána már csak egy felesleges közeg a hűtőborda+ventik és a cpu között.


2x140mm -es bordától és ventilátoroktól ne várj többet, mint egy nagyobb toronyhűtőtől. Viszont, az előnye, hogy máshova teheted (ház teteje felé például), jobban kifújathatod vele a meleg levegőt.


Extrémebb ha teszel közbe chillert, de drága.

[link]

2019. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem én köszi a válaszokat de én csak kísérletezés céljából szeretnék valamit összehozni. Nem baj ha kuka lesz a vége. A gépem processzorja felmegy 70 °C-ra is és arra gondoltam, hogy megpróbálom lehűteni kb. 20-30 °C-ra. Amúgy nem valami erős gép. Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM, Intel HD Graphics. Úgyhogy nem baj ha lesz valami a géppel.
2019. márc. 12. 15:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Mint irtuk, a vizhutes ritkan hatekonyabb csak mint a sima leghutes. Joval tobb borda es ventillator kotheto ra, akkor erezhetobb a hatasa. Tulajdonkeppen csak bovithetoseg miatt tud jobb lenni.


20-30 max chillerrel fog osszejonni, a szobahomersekletu levego nem elegendo hozza akarhany radiatorral sem.

2019. márc. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20ra egy komolyabb vízhűtéssel sem tudnád levinni

Ha kísérletezés akkor külföldi fórumokon nézz szét, volt már pár szép próbálkozás

2019. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké! És köszönöm a válaszokat mégegyszer!
2019. márc. 12. 16:33
 7/8 anonim ***** válasza:

"Esetleg van más (extrémebb) módszer erre?"

Van.

https://www.youtube.com/results?search_query=Pc+oil

2019. márc. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
pro hardveren van egy régi cikk, ahol kiselejtezett régi orosz vasradiátorra kötötte be a vízhűtést, 20 perc múlva jó lábvíz lett belőle.
2019. márc. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!