Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gamer pc-m néha "le fagy"...

DominikGamer123 kérdése:

A gamer pc-m néha "le fagy" 1-1 másodperce. Ez ilyen 20-60 percenként egyszer fordul elő, és nagyon zavaró. Nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy ehhez hasonló kérdést már kiírtam korábban is, ott azt javasolták, hogy frissítsem a drivereket és a bios-t. Megcsináltam, kékhalál azóta nem volt. De ez a teljes számítógép beakadás, vagy minek nevezzem nem szűnt meg. Amint a régi posztban is említettem, olyan mint amikor a régi windows 7 lefagyott, az a rezgő(nem tudom hogy írjam le pontosan) hang. De ellen esetben itt csak

1 másodpercekre vagy ritkán 2-re. De amikor ilyen van az egész számítógép, kép, hang stb... Játék közben és zene hallgatás során nagyon rossz, szóval szeretném minél hamarabb megszüntetni ha lehet, és ha lehet hogyan lehet?

A gépem alkatrészei:

-fsp hexa+ 400w tápegység-

-Gigabyte GA-A320M-S2H alaplap-

-Amd ryzen 3 1200 proci-

-WD blue 1 tb HDD-

-Corsair 16GB Dual-Channel ddr4 Ram-

-Gigabyte gtx 960 4gb videókártya-

Pár alkatrészen(proci, alaplap, hdd, táp) van garancia ha ezekkel lenne baj.



2019. márc. 13. 22:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

portalanits

En hdd vagy tapra tippelek

2019. márc. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Tanácsolsz valamit? Csere vagy esetleg vigyem el szerelőhöz?
2019. márc. 13. 23:25
 3/25 anonim ***** válasza:

Ellenőrizni kéne a drivert és a BIOS-t is.

A g szériás procik drivere BUG-os volt bizonyos win 10 veziókkal 1803-1809, ennek utána kellene olvasni!!!

2019. márc. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 meganers válasza:
Nálam is volt ilyen régen - még XP alatt, csak nálam 20 másodpercenként (és hang nélkül)! Nagy nehezen rájöttem, hogy az alaplapi Ethernet vezérlő okozza. Biosban azt letiltottam, külön bővítőkártyát tettem be, és megoldódott. Esetleg próbáld meg egyenként letiltogatni az alaplapi vezérlőket, hátha...
2019. márc. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Én az alulméretezett tápra gondolnék. 400W egy gamer gépbe nem túl szerencsés. Eléggé alul lett számítva. Hiába minőségi egy táp, ha nem adja le a kellő kakaót a hardvereknek. Főleg ugye a ha játék közben jön elő ez a hiba akkor még valószínűbb, hogy a táp okozza mivel, játék közben fogyasztanak legtöbbet a hardverek, nem böngészéskor vagy FB-ozáskor.
2019. márc. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Táp választásnál amúgy mindig érdemes egy + 30-40% rátartással számolni teljesítményben. Ez a későbbiekben sok fejfájástól megkímélhet majd. Az én gamer gépemben egy 750W-os 80+ gold minősítésű táp van. Persze tudom, hogy a gépem kb. a felét se nagyon használja ki, de a tápnak is egészségesebb ha van egy kis tartalékja, nem kell neki fullon járni állandóan, ha mondjuk UHD-ban tolom a Battlefieldet. Amúgy a PCX-nél is mindig nagyobb tápokat javasolnak, feltételezem azért értik a dolgukat.
2019. márc. 14. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Még javaslom, hogy futtass le egy AIDA64 rendszerstabilitás tesztet kb. 10-15 percig úgy, hogy a GPU terhelés is engedélyezve legyen. Ha úgy is kikapcsol, akkor 100% hogy a kevés tápellátás okozza a hibát.
2019. márc. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Táp teljesen elég a 400w ez nagyon nagy esélyel hdd gond lesz volt már pár ilyen gondom
2019. márc. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Egyébként a gépen jelenleg Win 10 van
2019. márc. 14. 07:23
 10/25 A kérdező kommentje:
Egyébként, ezek a lefagyások nem csak játék közben fordulnak elő, sima zene hallgatáskor vagy youtube közben is.
2019. márc. 14. 07:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!