Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy laptopot 8GB ramal...

Drujidix kérdése:

Vettem egy laptopot 8GB ramal szeretnék belerakni még 8GB ramot mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
DDr4 2666mhz csak nem tudom hogy ugyan úgy kell a figyelni a ramoknál mint például az asztali számítógépeknél, kell figyelni hogy milyen sorozatú ramot támogat, vagy laptopnál az hogy DDr4 2666mhz?

2019. márc. 17. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Speccy program pl megmutatja a mostani RAM jellemzőit. Ugyanolyant kell venni. CL, feszültség.
2019. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Arra kell figyelned, hogy egyáltalán van-e benne még hely a 8gb ramnak. Ugyanis a laptopokban 1 vagy max 2 memóriafoglalat szokott lenni. Ebből kiindulva ha 1 van benne és abban van a jelenlegi 8gb akkor semmire sem mész a + 8-al. Ha 2 foglalat van benne és abban 2db 4-es ram van, akkor ahhoz, hogy betedd a +8-at ki kell venned az egyik 4-est és így csak 12gb-od lesz. Legjobb esetben van 2 foglalatod és abban 1db 8gb-os memória. Ekkor simán bele tehetsz még egy 8-ast. Egyébként nem ártott volna ideírnod a laptopod pontos típusát is.
2019. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
lenovo y530 és 1db ram van és 2 foglalat de köszönöm segítséget !!
2019. márc. 18. 13:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem lesz probléma a +8 giga ram.
2019. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!