Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol vegyek SSD-t, hogy a...

Hol vegyek SSD-t, hogy a garancia ideje minél hosszabb és minél nagyobb eséllyel érvényesíthető is legyen 3-5 év múlva?

Figyelt kérdés
Így a webshopokat kérem meg se említse senki, azok jönnek-mennek (kivéve, ha a garanciális ügyintézést közvetlenül a gyártó hazai képviselet intézi)! Tudom, hogy manapság még a nagyobb IT kereskedésekre sincs garancia, hogy 3-5 év múlva léteznek majd, sőt az óriás elektronikai áruházak is pikk-pakk el tudnak költözni, lehúzni a rolót jogutód nélkül. De akkor mégis hol vegyek SSD-t, ami ha mégis elromlik (ami nálam szóba jöhet, mert ritka peches vagyok műszaki dolgok elromlását illetően), akkor a garanciáját érvényesíteni tudom országon belül?

2019. márc. 21. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Pl edigital

Igazából bármilyen nagyobb üzlettől rendelhetsz nem lesz gond. Noname helyeket kerülj

2019. márc. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hypno ***** válasza:

Nos, ha menthetetlenül paraniás vagy, akkor ne vegyél SSD-t Soha, sehol.

Egyébként meg bármelyik webshop megteszi, amelyik évek óta a piacon van. (Ipon, PCX, Bestbyte, PcLand, Aqua, Oázis, stb.)

2019. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Teged orvos latott mar?

A webshopok koszonik szepen jol megvannak, a nagyobbak biztos nem tunnek el 3-5 ev mulva, mikor egyre tobben hasznaljak oket.

Es ha nalad sok muszaki cikk elromlik, akkor vagy kinai vacakokat veszel vagy nem rendesen hasznalod oket.

2019. márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
vegyel samsungot, barhol.. a samsung ha csodbe megy akkor pech erre már nincs megoldás de kicsi az esély
2019. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Annó volt Electroword, Electrostore, Fefo, Eurocomp. Elég nagyok voltak, sőt akár országos bolthálózattal is bírtak.


Utoljára majdnem az Electrostore-tól vettem TV-t, mikor kaptap egy fülest, hogy gond lesz velük. Így inkább olyan helyen vettem a TV-t, ahol nem a boltba, hanem a gyártó által kijelölt márkaszervízbe lehet vinni a készüléket, ha van baja. Így is lett. A független, akkreditált szervíz szó nélkül intézte a gari ügyintézést.


Tehát ilyesmi érdekelne SSD esetére is, azaz mindegy honnan veszem, legyen mód gyártói, hazai garanciáztatásra.


Egyébként Samsung a tv-m és előtte Samsung HDD-vel is volt garanciális problémám. Nem kínai, kóreai vacak :-S A meghosszabítható gari miatt mégis ennél a márkánaál maradtam.

2019. márc. 22. 08:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahol en lakom meg egy normális webshop sem huzta le a rolót. Hozzájuk kell menni, nem ilyen sufnicegekhez, amiket te felsoroltal soha nem is hallottam róla.

Garanciaval meg a 2000-es evek ota egyszer volt problemam, akkor is nem nalam romlott el, hanem egy egesz széria hibasan lett legyártva.

Felhasználói oldalrol meg ott a felesegem es az en telefonom. Egyszerre lettek véve, mindketto Huawei. Felesegem szinte naponta elejti, az utolso csepp memoria tele van, 90%-on bedugja tolteni. Az ove belassult, lefagy, hamar merul, az enyem nem. Ennyit jelent ha vigyazol ra.

Plusz ha minden kikeszul, nem art ha hivsz egy villanyszerelot, lehet gond az elektromos hálózattal is.

2019. márc. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hypno ***** válasza:

#5

Azon, hogy nálad mindíg félig üres a pohár nem tudunk segíteni.

2019. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Sufnicégek"? "soha nem is hallottam róla"?


Electroword:

[link]

Electro Store:

[link]


De ha ezek elkerülték a figyelmet, akkor a többire nem is keresek forrást.


"Azon, hogy nálad mindig félig üres a pohár nem tudunk segíteni."

Nem pesszimista vagyok, hanem peches.

Használt számítástechnikai eszközöket ezért sem veszek, 90%-ban befürödtem velük, mert nem volt garancia.

Kocsit használtan vettem, de garanciával. Éreztem, hogy szükség lesz rá. Mire hazaértem a kereskedésből, addigra kiderült, hogy klímakompresszort kell cserélni. Pedig hibátlannak mondták. A gari megmentett.

Sokáig ódzkodtam az okostelefonoktól, nekem még a Nokia 3310 jelenti a megbízhatóságot.

Második (Alcatel) okosmobilomról kiderült, hogy gyárilag alaplaphibás a GPS része. Gari hiába volt rá, azt mondták mind ilyen.

Harmadik (Samsung) mobilomról kiderült, hogy gyárilag hibás az akkukezelése, gariban kétszer volt alapcsere. Azóta se jó.

Laptopomban kiderült, hogy gyárilag hibás a HDD firmware-je, egy idő után folyamatosan sleep state-be akar menni, azaz parkoltatná a fejet. Pedig aktívan futnak programok. Kérdeztem az Asus supportot, tudnak róla, mégsem lesz fw frissítés, mert a hdd gyártóján múlik, az meg nem foglalkozik már vele.

Szeptemberben vettem új, 100eFt-os Electrolux mosogépet. Első indításkor majd szétesett. Kiderült, hogy gyári hibás a dob kereke.

Soroljam még?

2019. márc. 22. 11:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Hat te valami kulonleges alak lehetsz.

Ennyi cucc nem romlik el az egesz rokonsagomban egy helyre szamolva.

2019. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!