Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel erősebb egy gtx...

Zoli1333 kérdése:

Mennyivel erősebb egy gtx 970-es videókártya a mostani rx 460-as (2gb) videókártyámtól? Megéri váltani? Hány fps lesz a különbség?

Figyelt kérdés
Jelenlegi konfigom: 10gb ddr3 ram, Amd fx-8320, radeon rx 460 (2gb) táp: chieftec smart 600 w
2019. márc. 23. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Emellé a proci mellé hiába raksz erősebb VGA-t, nem lesz több FPS-ed.
2019. márc. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első hülyeséget beszél! Nem kell annyira leírni az FX-et, csak mert régi. Konkrétan Ryzen 5 alatt nem is érdemes semmire cserélni, de Nvidiát sem vennék már 9-10 szeriából, mert nem lesz értékálló egyáltalán!

Sokkal jobban jársz egy AMD RX kártyával. Olcsóbb és több VRAM van rajta ami azért fontos, mert a jövőben megszaporodnak a Directx 12 és Vulkán játékok! Ami annak köszönhető, hogy már az Nvidia is A szinkron architektúrájú kártyákat dob ki ezután a 11xx és 20xx kártyákkal amit az AMD már a HD7xxx óta gyárt!

Így a jövőre nézve én inkább vennék a helyedben egy nagyobb RX szériájú kártyát és a 3. Ryzen generáció megjelenése után vennék egy Ryzen 3-at (6 mag 12 szál, 28 ezerért).

2019. márc. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék itt az FX egy 6GB-os GTX 1060-al. Jól mutatja, hogy a 60FPS-hez elég! Sőt túl is teljesíti.

Az ne zavarjon, hogy nem FX 8320 van a videóban, mivel minden FX egy lapkából készült (még a 4-6 magos is amiket tiltással csináltak) és mivel minden AMD proci szorzózár mentes és legtöbb még alulfeszelve is (a turbó feszültségekhez képest) megy +500-1000MHz-et az alap orajelhez képest!

2019. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ugye én használtan szeretném beszerezni ezt a gtx 970-et mert csak erre van keretem, de nem tudom mennyivel erősebb az rx 460-tól. Most pl: H1z1-be van ilyen 40-60 fps-em full lowon,ha beleraknám a gtx 970-et mennyi + fps lenne? Ja meg kell tápcsere ha megveszem ezt a kártyát? Chieftec smart 600 w-os a tápom.
2019. márc. 24. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!