Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol tudok ilyen gamer billenty...

Hol tudok ilyen gamer billentyűzetet venni?

Figyelt kérdés
Olyan magyar kiosztású gamer billentyűzetet keresek, ami többféle színben tud világítani, illetve szerepelnek is a billentyűkön az á, é, ú, ű stb betűk. Találtam ilyet, csak ezek a betűk nem voltak rajta, csak vesszők meg ilyen pontosvesszők voltak a betűk helyén.

2019. márc. 25. 21:24
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

[link]


Tehát csak ilyeneket találtam, hiába magyar, azok a betűk nincsenek ráírva

2019. márc. 25. 21:27
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor is, mennyiert? Mechanikus vagy gumidomos kell? es akkoe gondolom ISO HU.
2019. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Jaj a felét nem értem, lány vagyok és ajándékba lenne :D a lényeg csak az hogy azok az ékezetes betűk rá legyenek írva. Ha van ilyen valahol akkor mindegy mennyibe kerül, csak találjak egyet :)
2019. márc. 26. 08:56
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mechanikus alatt alapvetően azt a kategóriát értjük, ami egy picit zsebbe nyúlósabb, jellemzően 20.000 Ft felett, de már inkább 30 körül lehet venni.. igazából ez egy picit "csattogósabb", több alváltozata is van, van amelyiken játszani, van amelyiken gépelni jobb valamint elég robosztusan szoktak kinézni(én is mechanikusat használok).


A gumidómos billentyűzetek a legelterjedtebbek az olcsó kategóriában, gyakorlatilag a párezer forintos billentyűzet is ilyen és a 10-en ezresek is. Mondjuk minőségben sincs túl nagy különbség köztük.


Az ISO HU meg azt jelenti, hogy


ISO: 2 soros enter, megvan a "ű" helye és a "í" helye is.

ANSI: amerikai változat, itt egysoros enter van, nincs se "ű", se "í".


Értelemszerűen a 'HU' az a magyart jelenti(öüóőúéáűí). Hasznos lehet vásárláskor :)


Igazából erre mondják, hogy vehet kategória:


[link]


"...háttérvilágítás: kék/lila/piros..."


Illetve én használtam egy "Cougar 450K"-t, ami szerintem egész jó volt, jó áron ez is jó vétel lehet(10k körül), de ezen csak piros-töld-sárga színek vannak.


Nem árt odafigyelni mit vesz az ember minőség szempontjából, sajnos elégsokminden befolyásolja a dolgot a billentyázeteknél, pl lehet, hogy nincs RGB, csak 3 háttérszín, de legalább normálisabb kupakok vannak.


A másik meg, hogy vásárláskor ne csak a képet nézd pl árukeresőn, mert az megtévesztő lehet, illetve előfordul, hogy többféle kiosztásban is van. Leírásban keresd(vagy kérdezd meg a boltot/eladót), hogy van-e olyan, hogy "ISO-HU"(vagy ISO-magyar).


Ha érdekel esetleg mechanikus (is), akkor este tudok róla írni pár sort, addig is remélem, hogy ezzel is segítettem valamit :)

2019. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként pár sorban addigis:


[link]


Ez az abszólút ajánlott a mecha világban. Ennél sajnos nagyon oda kell figyelni, mert sok a US meg DE layout, maga a CoolerMaster magyar képviselete mondta, hogy sajnos alulméretezték a rendelést, nem számítottak ekkora keresletre.

2019. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Első körben inkább lődd be az értékhatárt, utána tudjuk szűkíteni a kört.
2019. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:

Kedves kérdező, a billentyűzet amit linkeltél van magyar kiosztásban is. Viszont ez nagyon az alsó kategória.

[link]


Mennyi a max. amit rá szánsz? Ha mondasz egy összeget tudok találni egy sokkal jobbat abban az árkategóriában.

2019. márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat már így is sokat segítettek. 20-30 ezret költenék rá bátran, fontos személynek ajándékoznám szóval megéri :)
2019. márc. 26. 16:57
 9/23 A kérdező kommentje:
És bocsánat a tudatlanságomért :D
2019. márc. 26. 16:59
 10/23 anonim válasza:
Meglepetés lesz, vagy tudja már mit fog kapni? Mert ha tudja, akkor jobb lenne ha megtudnád kérdezni milyen színű kapcsolót preferál.
2019. márc. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!