Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit szól majd a Win10 egy...

Mit szól majd a Win10 egy platform azonos alaplapcseréhez? Chipset + integrált vackok mások (B85 --- Z97)

Figyelt kérdés

Tehát LGA1150 volt és az „új“ lap is az, ámde más chip (B85 helyett Z97) és persze hang és háló is más lesz, valamint ugye a SATA controller chip is (emiatt aggódom!!)

Persze azt olvasom tök8 ki gyártja a SATA chip-et ugyanazok a szabvány SATA IO parancsokkal szolgál.


Mit fog szólni a Win10 ehhez?


2019. márc. 26. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A chipset miatt szerintem nem fog elindulni. Én is cseréltem így alaplapot, nem indult el. Ettől függetlenül van rá kicsi esély hogy elindul, de számolj azzal hogy nem fog.
2019. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a haverom intelről állt át a legújabb ryzenre tök más alaplap és más chip ráadásul Intel--AMD és a win vette az akadályt.
2019. márc. 26. 15:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Win10 általában maga keresi és cseréli az alaplapi chipset drivert, ha valami miatt hibásan menne, akkor meg leszeded a gyártó oldaláról az alaplapi chipset meg ethernet drivert és gond megoldva.
2019. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Win10 általában maga keresi és cseréli az alaplapi chipset drivert"


Csak akkor van gáz ha a win még odáig se jut el a csere után hogy net és drivert keressen.


mindegy holnap csere aztán lesz ami lesz

2019. márc. 26. 17:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Én használtam ugyanazt a windows telepítést két teljesen különböző gépen, sőt virtuális gépen is. Az első bootkor volt egy "detecting hardware" vagy valami hasonló felirat, ami eltartott 3-5 percig, utána gond nélkül elindult.

Szóval elméletben nem lesz gondod.

2019. márc. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
Nemrég esett át a gépem egy alaplap+CPU cserén és az eddig is használt Win10 azóta is gond nélkül szuperál (nForce chipset+AthlonII helyett most A75 chipset+A6 ketyeg benne). Bekapcsoláskor érdemes a Windowst csökkentett módban indítani; ilyenkor a hardverspecifikus drivereket nem tölti be, így sok későbbi gondot meg lehet előzni, ha így törlöd a régi deszkához tartozó drivereket...
2019. márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!