Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok ajánlani laptopot...

Tudnátok ajánlani laptopot építészeti tervezéshez (Archicad 21, Artlantis, Photoshop) programok? Keret kb.300. 000 Ft, leírásban további specifikáció.

Figyelt kérdés

Jelenleg egy ASUS laptopot használok, i7-3537U 2.00 GHz, 8 GB ram, 256 Gb SSD és Geforce 740M 2Gb. Elketyeg, de nem vagyok elégedett. Lehet, hogy mert már 5 éves, melegszik, megzabálja a win10 a ramot? Nem tudom, de gyakran belassul, nehezen reagál, már a chrome-ot is lecseréltem operára.


Céges gépem i7-6700k 4,0 Ghz, 16 Gb ram, FirePro W5100, SSD, na ez hasít, de 500.000 felett volt bőven az ára + monitorok.


Van valami megoldás a kettő között? Laptop lenne jó otthonra, de gondolkozom, hogy PC-vel mennyire jönne ki erősebb gép a keretből?


2019. márc. 27. 08:57
 1/4 hypno ***** válasza:

Laptopon asztali teljesítményt ne várj. Pláne ne a professzionális célra tervezett kártyák (firePro, Quadro) teljesítményét.


Mindazonáltal a haszált piacon a bőven találsz olyan laptopot, ami 6. 7. generációs i7 processzorral szerelt és olyan is akad, amiben quadro videokártyát találsz.

Pl.

[link]

2019. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hú, ez tényleg bikának néz ki.

Az a gondom, hogy bár alapvetően kiismerem magam a hardverek világában, de ennyi fantázianévvel, generációval és adattal már nehezen kezdek bármit is, jobban bele kellene ásni magam. Főleg a procik és videókarik összehasonlítása nehéz, míg régen néztem egy órajelet, meg később a magok számát még oké volt, most meg végig sem bírom olvasni a fantázia és szérianevet.


Ezért bízom itt néhány konkrét javaslatban.

2019. márc. 27. 11:07
 3/4 A kérdező kommentje:
Pl egy quadro videókarinál sokkal gagyibb pl. egy GeForce GTX 1050 Ti 4GB? Gondolom igen, de fogalmam nincs mennyi ez ár/érték arányban.
2019. márc. 27. 11:26
 4/4 hypno ***** válasza:

#3


Én sem igazán vágom mi a különbség (nekem sosem volt és nem is dolgoztam vele), de tény, hogy a konzumer játékra szánt kártyák papíron (órajelek, fedélzeti memória mennyisége) és kinézetre (méret, hűtés) már évek óta körbefutják a profi kártyákat, de szerintem ez csak a látszat.

2019. márc. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!