Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor 72 fokos zárt...

Processzor 72 fokos zárt gépházban normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár napja vette egy gépet, a konfig:

Ryzen 5 1600 X, Radeon RX 580 pulse 4gb, 16 gb RAM, Asrock B450M Pro4, HDD+SSD, procin hűtő Freezer 33.

Alsó tápos a gépház, tehát alulról kap levegőt. A gépház elején van egy venti, de eléggé zárt az a rész, nekem relytéj, hogy honnét szívja be a levegőt. A hátulján még nincs venti, ami kiszívná a meleget, de ha lenne se tudom, hogy elég lenne-e...!? A procira a hűtő jól van felrakva.

Zárt gépháznál elég magasak a számok amikor játszok mondjuk egy Battlefield 5 full graphics mellett, linkeltem a gépházat is.

[link]

[link]



2019. ápr. 1. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég sok, először is a ventit szedd le a bordáról és másik oldalra tedd fel, úgy hogy a bordán át fújjon és a gépházból ki tudjon menni ott hátul a lyukacsos részen a meleg levegő. Kereszthuzat kellene amit jelenleg pont blokkolsz a cpu hűtő irányával.


Másik, te pasztáztad a cpu-t, vagy a hűtőn lévő került oda? Ha te voltál, akkor lehet túl sok / túl kevés a paszta. Ha a hűtő gyárija, akkor meg lehet túl gagyi.

2019. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hűtő gyári pasztája, faterral raktuk fel, szerintem nem lehet vele gond. Igen a ventillátort én is gondoltam, hogy megfordítom, illetve a rácsra felrakok egy elszívót.
2019. ápr. 1. 10:00
 3/6 anonim ***** válasza:

A procihűtő ventilátor a ház hátulja felé fújja a meleget, azt mindenképpen fordítsd meg.

A ház elejében lévő ventilátor előtt a ház nyitott(lukacsos) vagy teljesen zárt? Azt is lefényképezhetnéd!!!

Játék közben a gép kb 250-280w hőt termel, az nem kevés, mindenképpen ajánlott keresztáramlást létrehozni a házban. A házhűtő milyen fordulatú? AZ alaplap vezérlő vagy molex csatlakozós?

A CPU hőmérsékletnél 2 értéket is látsz, az egyiket az alaplap méri, a másikat a CPU-ba épített dióda. A második a mérvadó, az alaplapi hőmérő gyakran mutat hibás értéket. A freezer 33 simán le kell hűtse azt a procit!!!

2019. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A ház elejében lévő sajnos nekem zártnak tűnik. Sharkoon - VS4-S

A ház hűtője az AUX néven fut, ha jól látom a képen. 933 rpm

Igen egyébként a dióda 53 fokot mutat ami már inkább barátságos. Viszont a ház oldala elég meleg, szóval célszerű lenne a ház elején lévő ventit felpörgetni ( nem tudom lehet-e) + hátulra egy elszívó.

2019. ápr. 1. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Biosban pwmre van allitva a proci huto?
2019. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a ház eleje zárt, akkor oda felesleges ventilátort rakni.

EGy 1000rpm 12cm venti már elég levegőt szállít egy intenzív légcseréhez, feltéve hogy nem torlaszolod el az útját, mert akkor csak torlónyomás lesz és nem szív. A ház oldallapja is zárt? Nincs rajta hűtőnyílás? Ha van, akkor a ház elejéből átraknám az oldalára a hűtőt, a proci hűtőt is megfordítanám és a ház hátára is raknék még egy 12cm hűtőt ami kifújná a meleg levegőt a házból és akkor már van egy intenzív keresztáramlás.

Ha legközelebb gépet veszel vagy építesz soha nem vegyél olyan házat aminek az előlapja zárt, mert ezek a házak szellőzés szempontjából nem ideálisak. Egy 50-100w hőveszteséget produkáló gépnél ez még nem csinál különösebb problémát, de egy 200w felett már oda kell rá figyelni, mert túlmelegedéshez vezet és az alkatrészek élettartama is jelentősen csökken.

2019. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!